Vhodnosť

Mini trampolína cvičenie pre spaľovanie kalórií


Zostaňte v orezaní skokom na mini trampolíne.

Photodisc / Photodisc / Getty Images

Ak zoštíhľovaním pri zábave urobíte radosť, môžete doslova skočiť pre radosť pomocou mini trampolíny, ktorá je známa aj ako odrazový mostík. Pružinový povrch absorbuje viac ako 80 percent vašej nárazovej sily, takže je na kĺboch ​​relatívne ľahký. To však neznamená, že tréningu chýba intenzita. Zostávanie v nepretržitom pohybe na mini trampolíne po dobu šiestich minút je zhruba rovné jednej míle joggingu.

Ísť behať

Vaše nohy trávia viac času vo vzduchu, keď zaberáte mini trampolínu, pretože povrch vás odrazí nahor. Napriek tomu použite rovnaký základný tvar pre jogging na rebounderi ako pri joggingu vonku. Udržiavajte zvislé držanie tela a natáčajte ruky v synchronizácii s nohami. Pritlačte si nohy tvrdšie, aby ste „sprintovali“ na mini trampolíne, alebo aby vaše nohy boli nízke a čo najrýchlejšie ich posúvajte hore a dole. Pomalým pohybom zdvihnite pravé koleno a potom ho zdvihnite, kým dvakrát naskočíte na ľavú nohu. Zopakujte pohyb zdvihnutím ľavého kolena a skokom dvakrát po pravej nohe.

Hop to

Počet mini trampolínových cvičení, ktoré obsahujú skoky na dvoch nohách, je takmer nekonečný. Pred tréningom rebounder roztiahnite nohy a odrazte sa s intenzitou svetla, aby ste sa zahriali. Zvýšte intenzitu tým, že tvrdšie odrazíte a zdvihnete ruky do výšky ramien alebo nad, alebo zdvihnete kolená smerom k hrudníku, keď skočíte. Prípadne udržiavajte chodidlá blízko seba a preskakujte zo strany na stranu alebo spredu odrazového zariadenia dozadu. Ak chcete skrútiť trup pri skoku, držte nohy pri sebe a roztiahnite ruky na každú stranu vo výške ramien. Otočte svoje boky doľava, keď vyklopíte ruky doprava a potom obrátite svoj pohyb.

Pridajte si Jumping Jacks

Skokové zdviháky vykonávajte po celý čas proti jednému smeru alebo ich oboplávajte okolo reboundera. Napríklad urobte dva skákacie zdviháky, zatiaľ čo smerujú na sever, poskakujte doprava a ďalšie dva, zatiaľ čo smerujú na východ a tak ďalej. Držte dvojice ručných závaží a robte vojenské lisy, zatiaľ čo vykonávate dvojnohé skoky; keď stúpate, zatlačte závažia nahor. Skočiť dopredu a dozadu, zatiaľ čo robí bočné zvyšuje. Môžete tiež zabehať a pritom držať ľahké závažia na ruky.

Sadni si

Kvôli veľkosti odrazového mostíka nemôžete skákať a pristávať na zadok, ako by ste mohli, keď pracujete na trampolíne plnej veľkosti. Môžete však sedieť na povrchu trampolíny s nohami na podlahe a potom trup vertikálne odraziť. Natiahnite ruky, aby ste spálili ďalšie kalórie. Pridajte brušnú prácu tak, že si pri odskakovaní dotiahnete abs a zdvihnete jednu nohu.

Zahrejte ju

Pred začatím nového cvičebného programu sa poraďte so svojím lekárom. Pred začatím hlavného tréningu sa zahrievajte päť minút - buď na mini trampolíne, alebo mimo nej. Po skončení relácie ochladte na päť minút radom ľahkého chmeľu alebo podobných pohybov. Ukončite svoje cvičenie statickým rozťahovaním so zameraním na vaše základné svaly, štvorkolky, hamstringy a teľatá.