Vhodnosť

Funguje Mini Stair Stepper aj pre vaše Abs?


Stúpanie po schodoch je dobré aeróbne cvičenie.

Tovarový kop / Tovarový kop / Getty Images

Mini schodový schodík môže byť účinným prvkom na spaľovanie kalórií a zlepšenie aeróbnej kondície, ale nebude to brušné svaly. Primárne svaly, ktoré sa používajú pri lezení schodmi, sú štvorhlavý sval, hamstringy, teľatá, kyčle a flexory svalu. Aktivácia brušných svalov počas lezenia po schodoch je minimálna.

Brušné svalstvo

Medzi primárne brušné svaly patrí brušný konečník, vnútorné šikmé obrysy, vonkajšie šikmé boky a priečne brušné svaly. Priečny brušný sval je hlboký pruh svalu, ktorý prebieha vodorovne okolo vnútorných orgánov a slúži ako ochranný pás. Je to jediný brušný sval, ktorý sa pri horolezectve po schodoch alebo pri iných stojatých činnostiach, ako je chôdza, beh alebo používanie eliptického stroja, mierne zapája. Aj keď je to veľmi dôležitý sval, existujú aj ďalšie cvičenia, ktoré posilnia nielen priečne brucho, ale aj ďalšie brušné svaly.

Najlepšie cvičenie na tónovanie brušných svalov

Pretože existujú štyri svaly, ktoré tvoria brucho a každý z nich vykonáva inú funkciu, neexistuje cvičenie, ktoré by bolo „najlepšie“ pre celý región. Môžete však zostaviť postupnosť troch alebo štyroch cvičení, ktoré účinne posilnia a zafixujú všetky štyri svaly. Drtiny bicyklov sa zameriavajú na brucho konečníka a na vnútorné aj vonkajšie šikmé plochy. Doska a pomalý horolezec sú skvelé priečne cvičenia brucha. Pravidelné drtí na podlahe alebo na guľôčke stability sú tiež veľmi dobré pri zacieľovaní na brušný a konečníkový sval.

Výhody použitia schodišťa Stepper

Aj keď schodový krokový stroj neurobí veľa pre to, aby priamo pracoval na vašich brušných svaloch, môže vám pomôcť objaviť sa viac tónovaný. Akákoľvek aeróbna aktivita, vrátane schodišťa, spáli kalórie. Kombináciou viac aeróbnej aktivity so zdravou stravou môžete stratiť brušný tuk a zviditeľniť svoje brušné svaly. V skutočnosti žiadne tradičné brušné cvičenia nespôsobia stratu tuku vo vašej oblasti brucha. Jediným spôsobom, ako to dosiahnuť, je spáliť viac kalórií, ako konzumujete.

Klady a zápory Mini Stair Steppers

Hlavnými výhodami mini schodového schodíka sú cena a veľkosť. Väčšina značiek sa pohybuje v rozmedzí od 60 do 100 dolárov a zaberá iba jednu štvorcovú stopu podlahovej plochy. Vďaka tomu sa dajú ľahko uskladniť a prípadne si aj pri cestovaní vziať so sebou. Nevýhody mini stepperov sú kvalita a efektívnosť. Aj keď sa kvalita môže značne líšiť od značky k značke, takmer všetky značky majú iba jednoročnú záruku a mnoho používateľov uvádza, že hydraulický alebo elektrický odpor je nerovnomerný, príliš ľahký alebo nenastaviteľný. To spolu so skutočnosťou, že výška schodov je zvyčajne kratšia ako väčšina krokových stupňov, znamená, že pravdepodobne nebudete mať taký dobrý tréning ako na väčšom stroji. Mini stepper môže byť dobrým kompromisom pre tých, ktorí nemajú peniaze ani priestor na krokový mlyn v plnej veľkosti alebo ľahký prístup k viacerým schodom po schodoch.

Pozri si video: 3D Printer Troubleshooting Guide: Layer Shift (Septembra 2020).