Vhodnosť

Zmiešanie cvičenia na chudnutie


Intervalový tréning môže vdýchnuť vášmu cvičeniu na chudnutie nový život.

Pixland / Pixland / Getty Images

Pre niektorých ľudí, ktorí chcú schudnúť, je kľúčom rozvoj rutiny. Ale ak nie ste typ človeka, ktorý uprednostňuje myšlienku absolvovania 60-minútovej chôdze každý deň v rovnakom čase každý deň, miešanie tréningu vás môže upútať, keď sa snažíte dosiahnuť svoj cieľ chudnutia. Zmena rutín môže tiež zabrániť tomu, aby sa vaše svaly prispôsobili známemu tréningu a dosiahli plató, ktorá spomaľuje váš postup. Udržiavanie rôznych tréningov môže byť rovnako jednoduché ako vykonávanie rôznych foriem kardio alebo vyskúšanie intervalového tréningu.

Zvýšte svoju intenzitu

Ak cvičenie s miernou intenzitou spôsobilo, že vaše cvičenie bolo monotónne alebo vyústilo do náhornej plošiny, premiešajte veci zvýšením tempa. Zmena vašej intenzity, ktorá môže byť taká jednoduchá ako zmena chôdze v joggingu, predstavuje novú výzvu pre váš kardiovaskulárny systém aj svaly. Vzhľadom na to, že činnosti s miernou intenzitou si vyžadujú približne dvojnásobné množstvo času na to, aby ste dosiahli výsledky na zníženie telesnej hmotnosti ako aktivity s intenzívnou intenzitou, zvýšenie vášho tempa môže znamenať krátke a pútavé cvičenia.

Nájdite nové spôsoby, ako pocítiť popálenie

Rôzne cvičenia na chudnutie počas celého týždňa môžu pomôcť každej relácii, aby sa cítila pútavá, a nie niečo, čoho sa obávate kvôli opakovaniu. Okrem toho, že meníte intenzitu tréningu, hľadajte rôzne spôsoby zvýšenia srdcovej frekvencie a uvedenia tela do pohybu. Skontrolujte, ktoré rekreačné športové ligy sú vo vašom meste k dispozícii, a vyskúšajte volejbal, futbal alebo vlajkový futbal. Nie každá činnosť musí zodpovedať tradičnému popisu cvičenia. Napríklad si zahrajte značku so svojimi deťmi alebo si strihajte trávnik ručne, aby ste počas dňa spálili viac kalórií.

Pridajte partnera

Samotné vypracovanie vám umožní vyčistiť hlavu a užiť si niekoľko vzácnych chvíľ samoty, ale výber partnera na cvičenie môže veci zmeniť. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak si vyberiete niekoho, kto má podobné ciele v oblasti chudnutia, pretože si môžete navzájom zodpovedať a ponúknuť podporu, keď sa vaše ciele zdajú vzdialené. Účinné partnerské aktivity sú mnohé formy aeróbneho cvičenia, vrátane chôdze, joggingu, step aerobiku a pešej turistiky. Kvôli pohodliu si vyberte člena telocvične, blízkeho suseda alebo člena rodiny.

Zmeniť veci pomocou intervalového tréningu

Cvičenie na chudnutie, ktoré vyhovuje opisu činnosti, ktorá sa neustále mení, je intervalový tréning. Toto up-tempo cvičenie často využíva krátke záblesky - často minútu - aeróbneho cvičenia a tréningu odporu, aby nielen spálili kalórie a zvýšili váš metabolizmus, ale tiež zabránili nude v tréningu. Krátkodobé tréningové cvičenie môže byť efektívnejšie ako dlhšie tradičné kardio cvičenie. Vytvorte intervalové cvičenie s aktivitami, ktoré vás baví a ktoré sú výzvou. Napríklad môžete kombinovať intervaly skákania cez švihadlo alebo jazdenie na stacionárnom bicykli s cvičeniami zameranými na telesnú hmotnosť, ako sú kliešte, drepy alebo burpy. Po intervaloch s vysokou intenzitou nechajte čas na zotavenie a udržujte svoje cvičenia zamerané na silový tréning neustále rôzne, aby ste predišli nárazom na plošiny.

Zdroje (1)

Pozri si video: #10 Recept na bulgoto Brucho nie je bubon (Júl 2020).