Vhodnosť

Ranné cvičenia s deťmi


Pomôžte deťom začať ich deň cvičením.

Obrázky Baerbel Schmidt / Photodisc / Getty

Cvičenie môže byť prospešné pre deti rôznymi spôsobmi, od prevencie chorôb až po zlepšenie nálady a sebaúcty. Pretože cvičenie je také silné, Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúča deťom všetkých vekových skupín získať najmenej 60 minút cvičenia denne. Našťastie sa táto hodina cvičenia nemusí stať v jednom kuse. Deti to dokážu rozdeliť na zvládnuteľné kúsky, ktoré sa začínajú krátkou dávkou aktivity ráno.

Mozgové jedlo

Cvičenie môže v priebehu času pozitívne ovplyvniť telesné a duševné zdravie detí, zvýšiť sebavedomie a prípadne zlepšiť kognitívne schopnosti. Zdá sa, že cvičenie má okamžitý krátkodobý prínos pred začiatkom školského dňa. Dokonca aj krátke obdobie fyzickej námahy môže zvýšiť prietok krvi a kyslíka, stimulovať mozog a zlepšiť jeho funkciu, uvádza Dr. David Katz, zakladateľ programu „ABC Fitness Program“. Ranné cvičenie pripravuje mozog dieťaťa na príjem a spracovanie informácií a môže pomôcť znížiť stres a zlepšiť koncentráciu, čo všetko môže prispieť k lepšiemu učeniu. Podľa prieskumu uverejneného vo vydaní časopisu Journal of Pediatrics z marca 2013 sa tieto výhody môžu vzťahovať aj na deti s poruchou pozornosti.

Budiaci hovor

Ranné cvičenia by sa mali začať krátkym zahriatím, aby sa zvýšil prietok kyslíka a krvi, uvoľnili sa svaly a kĺby a aby sa detské telá pripravili na intenzívnejšiu časť mini cvičenia. Štartujte deti ľahkou chôdzou na mieste alebo vysokými kolennými pochodmi a zvyšujte ich energetickú hladinu striedavými hojdačkami. Pokračujte v zahrievaní pomocou niekoľkých ľahkých dynamických úsekov, ako sú napríklad výpady zo strany na stranu, skrútenie trupu a veľké kruhové ramená. Pohybujte sa miernym tempom, modelovajte pohyby, ktoré hľadáte, a pripomeňte deťom, aby normálne dýchali.

Mladý srdcom

Po zahriatí môžu deti urobiť nejaké cvičenia zamerané na srdce, aby podporili kardiovaskulárne zdravie. Nastavte časovač na vajcia alebo stopky na jednu minútu a dajte deťom pokyn, aby bežali na mieste, preskakovali, cval, švihadlo alebo skákali zdviháky. Keď čas vyprší, nechajte deti na chvíľu zadržať dych, navrhnite iné kardio cvičenie a resetujte časovač. Medzi ďalšie aeróbne cvičenia zamerané na deti patria horolezci, plazenie sa medveďov, kráčanie kraba, skoky v hviezdach, beh na vysokých kolenách a kopanie zadku. Môžete tiež zapnúť hudbu a viesť deti v jednoduchej tanečnej rutine pomocou základných aeróbnych tanečných krokov, ako sú napríklad V-kroky, vinice, krokové dotyky a kučery. Ak pracujete s viac ako jedným dieťaťom, môžete zvýšiť srdcovú frekvenciu detí hraním skupinovej hry založenej na pohybe, ako napríklad „Simon Says“ alebo značka.

Budeme silní

Cvičenia so základným odporom môžu zvýšiť svalovú silu a zlepšiť hustotu kostí. Pomocou ľahkých činiek, pásov odporu, plechoviek s jedlom alebo mliekom, ktoré sú naplnené vodou alebo pieskom, môžu deti robiť kučery bicepsov, zdvihy paží dopredu a do strán a tricepsy spätné rázy. Stoličky a drepy skoky výzvou ich spodnej časti tela, vrátane ich štvorhlavých, hamstringov a glutes. Môžu používať stojace a sediace teľacie zvyšky na prácu so svojimi dolnými nohami. Deti môžu tiež zasiahnuť podlahu a robiť základné cvičenia na zníženie telesnej hmotnosti, vrátane klieští na hrudník a plecia, dosky na brušné, chrbtové a bedrové svaly a mosty na zadok a stehná.

Hranie It Cool

Rovnako ako dospelí, aj deti by mali ukončiť svoje cvičebné cvičenia ochladením, ktoré zahŕňa ľahké naťahovanie. Ak používate hudbu, prejdite z rýchlych, pozitívnych rytmov na niečo pokojné a relaxačné. Vypnite svetlá a povedzte deťom, aby vedome spomalili dýchanie. Odtiaľ môžu deti pracovať na zvyšovaní ich flexibility základnými úsekmi. Demonštrujte úseky na krku, ramenách, ramenách, chrbte, stehnách a teľatách a zdôraznite dôležitosť použitia dobrej formy. Medzi príklady základných úsekov patria stojace alebo sediace prsty na nohách pre svaly zadných nôh, motýlik na slabiny, mačacie a ťavie chrbty, strečové tricepsy a detská noha inšpirovaná jogou. Keď sa ich tréning blíži, povedzte deťom, aby sa zhlboka nadýchli; pripomeňte im, aby pili skôr, ako vyrazia na deň; a zablahoželať im k dobre vykonanej práci.

Zdroje (2)