Vhodnosť

Priemerná hmotnosť lisov na plece


Pri testovaní tlaku v ramene používajte perfektný tvar a vyhnite sa používaniu jazdy nohou.

Chip Somodevilla / Novinky Getty / Obrázky Getty

Lis na rameno je pomerne jednoduchý výťah, ktorý sa vykonáva tlačením činky z výšky ramena, až kým nie sú ruky priamo nad hlavou. Len preto, že je to jednoduché, to však nie je ľahké, a mnohí ľudia zistia, že ich ramenný lis zaostáva za lavicovým lisom alebo inými výťahmi. Ak chcete zistiť, či je váš lis vhodný, zlý alebo priemerný, existuje niekoľko nástrojov, ktoré môžete použiť.

Zvážte svoju telesnú hmotnosť

Pri pohľade na výkon režijného lisu vo vzťahu k telesnej hmotnosti je efektívny spôsob, ako zistiť, ako Vaša sila postupuje. Tréner Lon Kilgore z Inštitútu pre klinické cvičenie a zdravie, University of West Scotland, navrhol tabuľku zobrazujúcu tlač podľa štandardov telesnej hmotnosti. Kilgore radí, že netrénovaný muž s hmotnosťou 114 libier by mal byť schopný stlačiť 55 libier, stredne vzdelaný muž s rovnakou hmotnosťou by mal byť schopný stlačiť 90 libier, zatiaľ čo u elitne vyškoleného muža by to malo byť 130 libier. Tieto čísla sa zvyšujú so zvyšovaním vašej telesnej hmotnosti, a to až na 100, 175 a 285 libier pre 320 libier na rovnakých úrovniach.

Ciele pre ženy

Kilgoreho tabuľka zahŕňa aj normy pre ženy, počnúc 30, 50 a 85 libier pre nevycvičené, stredné a elitné ženy s hmotnosťou 97 libier. Podobne ako pri pánskom stole sa množstvo, ktoré by ste mali byť schopní stlačiť, zvyšuje až do hmotnosti 60, 95 a 160 libier pre ženu s hmotnosťou 199 libier a viac.

Založte to na lavici

Prezrite si čísla lavičiek, aby ste rozlíšili, či váš ramenný lis vyzerá v porovnaní s ostatnými výťahmi dobre. Mali by ste byť schopní vykonať barbell ramenný lis s asi dve tretiny hmotnosti môžete zdvihnúť na barbell bench pressu. Keď to urobí ešte o krok ďalej, tréner trénera sily Charles Poliquin odporúča používať lepiaci ramenný lis za krkom a lavicu s úzkym uchopením ako lepšiu indikáciu a dodáva, že maximálny počet opakovaní v tlači za krkom by mal byť 66 percento maximálnej tesnej lavice.

Strieľajte na hviezdy

Ak chcete dosiahnuť vznešený cieľ, osobný tréner Christian Finn so sídlom v Spojenom kráľovstve odporúča režijnú tlač 200 libier. Toto je pôsobivý výkon pre geneticky priemerného muža, poznamenáva Finn. Dodáva, že tento cieľ je určený pre muža s hmotnosťou 190 libier, ktorý postavu postavil na hornú časť tela nad hlavou. Ak ste žena alebo vážite viac alebo menej ako 190 libier, jednoducho zameranie sa na zvýšenie hmotnosti vašej hlavy je osobnejším cieľom.