Vhodnosť

Koľko váži univerzálna činka?

Koľko váži univerzálna činka?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hmotnosť olympijských barbells sa líši v závislosti od toho, do akej miery sú zaťažené.

Digital Vision / Digital Vision / Getty Images

Pojem „univerzálny činka“ je v skutočnosti mierne mylné predstavy. Pre činky neexistuje štandardizovaná veľkosť a hmotnosť, skôr existujú dve kategórie tyčí, z ktorých každá má svoje výhody a nevýhody. Každý typ má rozsah hmotnosti, ktorý sa môže mierne líšiť od výrobcu k výrobcovi. Je dôležité poznať hmotnosť tyčinky, aby ste mohli vypočítať toto číslo do celkovej zdvihnutej hmotnosti.

Olympijské činky

Olympijské tyčinky majú tendenciu byť hrubšie, 2 palce vs. 1 palec pre štandardné činky. Často majú tendenciu sa ohýbať menej a sú schopné držať väčšie množstvá hmotnosti. Tieto tyčinky obvykle vážia 45 libier, ale môžu byť v rozsahu od 35 do 45 libier.

Štandardné činky

Keď sa výraz „štandard“ použije na tyčinky, je zavádzajúci, pretože naznačuje, že všetky štandardné tyče majú rovnakú veľkosť a hmotnosť. V skutočnosti sa pojem „štandard“ používa na rozlíšenie týchto tyčí od väčších olympijských tyčí. Štandardné stĺpce majú tendenciu vážiť v priemere okolo 13 libier, ale môžu sa tiež líšiť.

Tyče na základe hmotnosti

Ak ste práve začínajú zdvíhanie s barbells, budete chcieť zvážiť štandardný bar. Je to kvôli nízkej hmotnosti. V opačnom prípade, ak používate olympijský bar, pridávate k hmotnosti dosiek 35 až 45 libier. Ak potrebujete zdvíhať ťažšie závažia, je lepšie použiť olympijskú tyčinku, pretože existuje menšie riziko ohybu, čo môže spôsobiť, že platne spadnú.

Váhy

Budete tiež chcieť zabezpečiť, aby ste si vybrali tú pravú lištu, ktorá sa hodí k váhovým štítkom. Niektoré spoločnosti vyrábajú adaptéry, takže štandardný panel pojme olympijské platne. Bohužiaľ, olympijská tyčinka nemôže pojať štandardné dosky kvôli malému priemeru štandardných otvorov pre dosky.