Vhodnosť

Koľko hmotnosti môže človek schudnúť každý deň behom pol míle?

Koľko hmotnosti môže človek schudnúť každý deň behom pol míle?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zapojte sa do dlhšieho tréningu.

Tovarový kop / Tovarový kop / Getty Images

Ak chcete schudnúť, musíte spáliť viac kalórií, ako konzumujete. Aj keď táto aktivita môže spaľovať kalórie efektívnejšie ako iné formy cvičenia, beh pol míle za deň nebude viesť k významnej strate kalórií. Aj keď idete túto vzdialenosť denne, počas každej relácie spálite menej ako 100 kalórií, čo znamená, že stratíte iba zlomok libry týždenne, pokiaľ nezmeníte svoje stravovacie návyky.

Veda o chudnutí

Ak chcete stratiť libru, musíte si vytvoriť kalórie s deficitom 3500 kalórií. Môžete to urobiť tak, že budete jesť menej kalórií, cvičíte viac alebo robíte oboje. Pre väčšinu ľudí je kombinácia cvičenia s diétnymi úpravami z dlhodobého hľadiska najúspešnejším prístupom k odbúravaniu tukov. Strata hmotnosti 1 až 2 libry za týždeň je bezpečná.

Napálenie na pol míle

Osoba, ktorá váži 150 libier, bude spaľovať približne 300 až 600 kalórií počas 30 minút, v závislosti od rýchlosti. To znamená, že môže spáliť 10 až 20 kalórií za minútu. Tým, že beží rýchlosťou 5 km / h, spáli iba približne 60 kalórií za šesť minút, ktoré sú potrebné na dokončenie pol míle. Ak táto osoba beží rýchlosťou 10 km / h a dokončí vzdialenosť za 3 minúty, spáli ešte 60 kalórií. Ak teda túto sumu každý deň vyčerpá, stratí asi 0,12 libier za týždeň, pokiaľ nezvýši príjem kalórií.

Čo musíte urobiť pre chudnutie

Denné cvičenie, ktoré trvá tri až šesť minút celkom 21 až 42 minút týždenne, je ďaleko od 250 minút alebo viac týždenne, ktoré odporúča Americká vysoká škola športového lekárstva na výrazné chudnutie. Štúdia uverejnená v roku 2016 v časopise „Journal of Sports Medicine and Physical Fitness“ (Žurnál športu a fyzickej zdatnosti) zistila, že spustenie ekvivalentu viedlo k podstatnej strate hmotnosti, a to aj bez zmien v strave. Ak jazdíte pol míle za deň, pokrývate iba 3,5 míľ za týždeň.

Postupné zvyšovanie

Ak je teraz všetko, čo práve čakáte, asi pol míle za deň - to je skvelý začiatok. Postupne môžete postupovať až na väčšie vzdialenosti v priebehu niekoľkých týždňov alebo mesiacov. Pre dobré zdravie by ste sa mali zamerať na 30 minút cvičenia strednej intenzity, päť dní v týždni. Ak chcete chudnúť, predĺžte čas cvičenia na 45 až 50 minút. Každý týždeň skúste pridať o 10 percent viac času na svoje behy a tráviť zvyšok času chôdzou svižne, čo sa počíta ako cvičenie strednej intenzity. Sledujte aj veľkosť porcií a zdravšie stravovacie možnosti, aby bol váš príjem kalórií pod kontrolou.Komentáre:

  1. Shaktitaxe

    Neporovnateľná téma....

  2. JoJojinn

    Bravo, as a sentence ..., great idea

  3. Kildare

    Completely I share your opinion. It is good idea. It is ready to support you.Napíšte správu