Vhodnosť

Koľko hmotnosti môže človek schudnúť, keď vyjde každý mesiac na mesiac?


Beh je efektívny spôsob, ako spáliť veľké množstvo kalórií.

Martin Barraud / OJO Images / Getty Images

Koľko hmotnosti môžete denne schudnúť za mesiac, závisí od vašej telesnej hmotnosti, trvania, typu a intenzity tréningu a vašich stravovacích návykov. Cvičenie každý deň počas celého mesiaca významne zvýši počet kalórií, ktoré v tom čase spálite. Na zníženie telesnej hmotnosti je potrebné, aby ste znížili kalorickú hodnotu, keď spálite viac kalórií, ako konzumujete. Výška kalorického deficitu, ktorý vytvoríte za mesiac, bude určovať, akú váhu stratíte.

Cvičenie s obsahom kalórií

Ak chcete maximalizovať počet libier, ktoré stratíte za mesiac, začleňte do svojho režimu najúčinnejšie kardio cvičenia. Podľa Mayo Clinic to zahŕňa behanie, skákanie cez švihadlo a cvičenie na schodisku. Osoba, ktorá váži 200 libier, spálí asi 1 286 kalórií na skákanie cez šnúru po dobu 60 minút, asi 905 kalórií behom 60 minút pri 5 míľ / h a asi 981 kalórií vypracovaných na schodovom trenažéri.

Chudnutie

Pravidelné kardio cvičenia vám pomáhajú schudnúť kvôli zvýšenému počtu spálených kalórií. Potrebné na schudnutie je spálenie väčšieho množstva kalórií, ako konzumujete za celé mesiace. Zakaždým, keď vytvoríte kalorický deficit 3 500, stratíte kilogram tuku. Preto, akú váhu stratíte za mesiac, bude priamo určovať, koľko kalórií spálite pri tréningu a kalórie, ktoré prijímate z vašich stravovacích návykov.

Miera chudnutia

Za 30 dní mohla osoba s 200 kilogramami spáliť asi 38 580 kalórií na skákanie cez švihadlo, 27 150 kalórií bežiacich a 29,430 kalórií pracujúcich na schodisku. To znamená, že pokiaľ bude jeho príjem kalórií rovnaký, mohol by stratiť asi 7 až 11 libier za 30 dní. Toto je striktne odhad chudnutia, pretože človek, ktorý váži menej, nespáli počas cvičenia toľko kalórií, a tak nestratí toľko hmotnosti. Intenzita cvičenia tiež ovplyvní to, koľko kalórií je spálených počas každého tréningu.

Ďalšie úvahy

Ak počas mesiaca spotrebujete príliš veľa kalórií, nevytvoríte kalorický deficit ani schudnete. Preto sa súčasne zúčastnite na pláne zdravého stravovania. Americká rada pre cvičenie odporúča obmedziť príjem kalórií znížením veľkosti porcií o približne 15 percent a jedením predovšetkým ovocia, zeleniny, beztukovej a nízkotučnej mliečnej výrobky a celých zŕn. Okrem toho, zatiaľ čo kardiovaskulárne cvičenia sú najúčinnejšie pri spaľovaní kalórií, zvážte nahradenie silového tréningu dva dni v týždni. Kardio cvičenia každý deň môžu klásť značný dôraz na váš pohybový aparát. Silový tréning poskytne vášmu telu odpočinok a vybuduje chudý sval, ktorý vám následne pomôže zvýšiť rýchlosť metabolizmu a spáliť viac kalórií.