Vhodnosť

Koľko váhy je určená pre štandardné činky?

Koľko váhy je určená pre štandardné činky?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Štandardný činka vyzerá, cíti sa a váži inak ako olympijská činka.

Comstock / Comstock / Getty Images

Na prvý pohľad sa barbells javia rovnako. Sú to dlhé, oceľové stožiare, na ktoré na cvičenie zasúvate doskové váhy. Na druhý pohľad si všimnete malé rozdiely medzi dvoma hlavnými typmi činiek: olympijským a štandardným. Keď sa ocitnete pomocou štandardnej činky, musíte vedieť, ako ju identifikovať a hmotnostný limit, aby ste si neublížili ani neoslabili vybavenie.

Nastavte štandard

Najjednoduchší spôsob identifikácie štandardného činka je podľa jeho priemeru. Štandardný činka má priemer 1 palec. Priemer 1 palca je rovnaký pozdĺž celého 7-stopového dlhých činiek. Konce sú hladké pre ľahké nakladanie na doske, zatiaľ čo stred je drsný pre ľahké držanie rúk. Každý koniec má vyvýšenú oblasť, aby sa zabránilo závažiam v tom, aby sa posúvali po celej dĺžke činky. Na porovnanie, olympijský činka má konce s priemerom 2 palce.

Zaťažte závažia

Štandardná činka bez ďalších závaží váži 20 libier. Doskové závažia majú otvor 1 1/8 palca v strede, aby sa mohli ľahko posunúť na tyč. Doštičky s olympijskou váhou s otvorom 2 1/8 palca sa bezpečne nezmestia na štandardnú činku. Doskové váhy sú najbežnejšie dostupné v 1 1/4, 2 1/2, 5, 10, 25, 35 a 45 librách. Výber váhových tabuliek je pekný, ak vykonávate cvičenia s celkovým telom so štandardnou sadou činiek.

Maximálne úsilie

Ak si zakúpite štandardnú súpravu činiek pre domáce použitie, môžete očakávať, že si kúpite balík, ktorý obsahuje činky a 85 kilogramov závažia, s maximálnym využitím 110 libier. Hmotnostné štítky si môžete kúpiť samostatne pre maximálne zaťaženie 400 libier. Hmotnosť nad 400 libier nie je bezpečná na zaťaženie štandardného činky. Ak zistíte, že potrebujete väčšiu váhu ako je táto, jedným zo spôsobov, ako si udržať svoju silu, je upraviť cvičenia na pohyby jednej končatiny namiesto dvojitých končatín. Napríklad urobte drep s jednou nohou namiesto tradičného drepu.

Izba na náhradné

Štandardné súpravy sú užitočné pre domáce cvičenia, ale podobne ako olympijské súpravy vyžadujú určitý priestor. Plánujte používať približne 11 štvorcových stôp na vykonanie vášho štandardného tréningu činky. Ste schopní použiť štandardnú činku pre všetky cvičenia vrátane činky na stlačenie ramien, drepy, deadlifts, bench pressy a lokne. Na bezpečné a náročné cvičenie používajte činku v rámci váhových limitov.