Vhodnosť

Aké svaly sú aktivované z bežiaceho pásu?


Bežecký pás aktivuje niekoľko svalov v bokoch, stehnách a dolných končatinách.

Chris Clinton / Photodisc / Getty Images

Bežecký pásový stroj vám umožňuje chodiť alebo jazdiť na stanovenú vzdialenosť bez potreby veľkého priestoru. Je to skvelý spôsob, ako si dať kardiovaskulárne cvičenie, ktorého intenzita je vo vašich rukách. Bežecký pás ďalej aktivuje niekoľko kľúčových svalov v oblasti stehien, bránice, lýtok a pažby, čo vám pomáha pri tvarovaní a tónovaní a zároveň vytvára silné jadro a silné nohy.

Flexibilný prístup

Keď posúvate boky vpred, keď používate bežiaci pás na chôdzu alebo beh, zapojíte svoje flexory bedra. Patria sem vaše svaly pectineus, tensor fasciae latae a iliopsoas. Ďalšou významnou skupinou použitých svalov sú svaly na stehne, konkrétne váš sartorius, adductor longus a brevis. Zaangažované sú aj vaše štvorhlavé svalstvo, skupina svalov umiestnených na prednej strane stehien.

Cenu získajú pevné zadky a stehná

Keď sa vaše boky nakláňajú dozadu po každom kroku, ktorý urobíte na bežiacom páse, vaša zadok a zadok stehien pocítia popáleniny. Sval, ktorý dostane tréning v zadku, sa nazýva váš gluteus maximus. Svaly aktivované v zadnej časti stehien sú dlhá hlava bicepsu femoris, semimembranosus a semitendinosus. Nakoniec sú na hornej časti vnútorných stehien aj svaly bedrového flexoru, ktoré tiež fungujú, a tieto sa nazývajú Váš adductor magnus.

Dvojnohé teľa

Keď pohybujete nohami pri chôdzi, joggingu alebo behu na bežiacom páse, používa sa členok, čo znamená, že svaly v lýtkach si cvičia. Medzi konkrétne svaly patrí vaše gastrocnemius a soleus. Existuje tiež niekoľko hlbších svalov a flexorov, ako sú vaše svaly zadných a plantárnych rastlín holennej kosti a vaše ohnuté zadné flexory digitotium longus a hallucis.

Dajte do toho chrbát

Bočné a zadné svaly vám poskytujú podporu pri chôdzi, jogovaní alebo behu. Všetky vaše šikmé alebo bočné svaly - psoas a flexory bedrového kĺbu a svaly hlboko v chrbte nazývané quadratus lumborum budú aktivované. Medzi aktivované svaly, ktoré podopierajú chrbát a trup, patria iliocastalis thoracis a lumborum a vaše rotátory a svaly multifidus.

Ochrana holene

Konečné skupiny aktivovaných svalov zahŕňajú vaše gluteus minimum a medius počas pohybu bedra nazývaného únos bedra, ktoré sú vo vonkajšej hornej časti, kde sa zadok stretáva so stehnom. Zapojené je aj množstvo svalov pokrývajúcich holenný sval, medzi ktoré patrí peroneus terius, tibialis anterior, extensor helices longus a digitorum longus.