Vhodnosť

Aké svaly robí cvičenie EZ Bar?


Použite EZ lištu na doplnenie tréningu.

EZ bar je vyslovene „ľahký“ a je bežným kusom cvičebných pomôcok, ktoré možno použiť na rôzne cvičenia. Tyč EZ sa používa namiesto štandardného rovného činka, je vyklenutá alebo ohnutá, aby sa umožnila široká alebo úzka priľnavosť na odrodu. Svaly použité pri použití tyčky EZ závisia od vykonávaného cvičenia. Existuje niekoľko štandardných cvikov EZ.

Hromadné Bicepsy

EZ kučery bicepsov pracujú s svalmi bicepsov umiestnenými na prednej časti hornej časti paže. Vykonávanie státia alebo keď sa ohýba nad zariadením nazývaným kazateľská lavica, robiť kučery pomocou vyklenutej tyčinky EZ je často pohodlnejšie ako použitie rovnej lišty, pretože rovné lišty sú ťažké na zápästiach. Aj keď sú vaše bicepsy cieľovým svalom v kučerách ramien EZ, sú zapojené aj iné svaly vrátane brachialis a brachioradialis, ktoré tiež prechádzajú cez lakte a pomáhajú vašim bicepsom ohýbať lakte.

Vyladenie Tricepsov

Predĺženie tyče EZ triceps EZ sa dá vykonať stojaceho, sediaceho alebo ležiaceho na chrbte - v tom, čo sa správne nazýva poloha na chrbte. Vaše tricepsy sú umiestnené na zadnej strane hornej časti paže a sú zodpovedné za predĺženie lakťov. Tyč EZ umožňuje pohodlnú polohu rúk. Aby ste čo najviac využili predĺženie tricepsov EZ barov, pokúste sa udržať vaše ramená v pokoji a zabezpečte, aby všetok pohyb pochádza z lakťov a nie z vašich ramien.

Nechajte Popeye žiarliť!

Kučery EZ s reverznou priľnavosťou sú podobné kučeravkám EZ bicepsov s obrátenou priľnavosťou, ale namiesto toho, aby ste použili priľnavú ruku, používa sa priľnutá ​​ruka. Tým sa zvyšuje práca svalov predlaktia a môže sa zvýšiť sila priľnavosti. Sila priľnavosti je dôležitá v športe, ako je futbal, horolezectvo a judo, a môže tiež uľahčiť fyzicky náročné úlohy, ako je preprava ťažkých tašiek na potraviny.

Postavte väčšie chrbát

Spätná rukoväť EZ lišty ohnutá nad radom funguje všetky vaše hlavné svaly chrbta. Vaše svaly erektorovej chrbtice, v podstate dolná časť chrbta, musia tvrdo pracovať, aby podopreli bedrovú chrbticu, keď sa ohýbate dopredu a udržiavajú rovný chrbát, zatiaľ čo akcia ťahania tyče do bránice funguje na latissimus dorsi alebo lats. Vytiahnutie ramien dozadu a spolu, pohyb nazývaný stiahnutie, pracuje na vašom strednom lichobežníku a kosoštvorcoch. Aby ste minimalizovali riziko zranenia pri vykonávaní tohto cvičenia, nedovoľte zaokrúhliť spodnú časť chrbta. Pevne pritlačte svoje jadro, aby vaše spodná časť chrbta bola mierne klenutá.