Vhodnosť

Ako sa vyvarovať bolesti svalu Latissimus Dorsi


Bolesť svalov latissimus dorsi je často spôsobená svalovými uzlami alebo spamom.

Comstock / Comstock / Getty Images

Bolesť chrbta postihuje veľký počet dospelých a môže byť spôsobená celým radom faktorov. Napríklad bolesť v dolnej časti chrbta môže byť spôsobená nadmerným zaťažením svalov latissimus dorsi, ktoré sa často označuje ako lats. Tieto dva široké, ploché svaly sú umiestnené na oboch stranách chrbta a sú pripevnené priamo na chrbticu. Sú zodpovední za to, že pomáhajú otočiť ruku a rameno a poskytujú silu zozadu. Bolesť svalov latissimus dorsi môže byť vyvolaná čokoľvek, od vyzdvihnutia detí až po cvičenie s voľnou hmotnosťou, takže prijatie preventívnych opatrení na zabránenie a zmiernenie bolesti latissimus dorsi vás udrží zdravé a šťastné.

1.

Správajte správne držanie tela, aby ste zabránili bolesti latissimus dorsi. Napríklad krčovanie nad počítačom alebo leňošenie v stoji môže viesť k svalovým kŕčom alebo bolestivým uzlom. Zamerajte sa na to, aby vaše plecia boli chrbát a chrbtica rovné.

2.

Pite veľa vody po celý deň, najmä pred, počas a po tréningu. Voda pomáha pri rehydratácii svalov vrátane latissimus dorsi a môže zabrániť uzlom a kŕčom.

3.

Masírujte svaly latissimus dorsi masážnou tyčinkou. Ak sú svaly latissimus dorsi napnuté, masáž môže byť mierne bolestivá, ale pomôže uvoľniť vaše svaly a všetky uzly. Profesionálna masérka, ideálna pre špecializáciu v oblasti športového lekárstva, vám tiež môže pomôcť uvoľniť svaly latissimus dorsi.

4.

Pravidelne napínajte svaly latissimus dorsi, aby boli uvoľnené. Niektoré úseky latissimus dorsi zahŕňajú strechu nad hlavou, sedací dosah trupu a rôzne pózy a nohavice jogy. Úseky, ktoré sa zameriavajú na spodnú časť chrbta, sa tiež zameriavajú na svaly latissimus dorsi.

5.

Pred cvičením naneste na svaly latissimus dorsi teplú vyhrievaciu podložku. Teplo vám pomôže uvoľniť svaly a počas tréningu zabráni namáhaniu, roztrhnutiu alebo uzlom. Vykurovaciu podložku môžete kedykoľvek použiť na zmiernenie bolesti latissimus dorsi.

Tip

  • Over-the-counter, nesteroidné protizápalové lieky môžu pomôcť predchádzať bolesti latissimus dorsi, ale pred použitím sa poraďte s lekárom.

Výstraha

  • Pred akýmkoľvek novým lekárskym ošetrením alebo cvičením sa poraďte s lekárom.

Zdroje (1)

Pozri si video: Cvičit i přes svalovou bolest, či nikoliv? Otázky a odpovědi #3 (Jún 2020).