Vhodnosť

Čo fungujú svaly na lyžiach?


Skákajte a oddeľujte svoje nohy, keď súčasne otáčate rukami nad hlavou.

Obrázky Mike Powell / Digital Vision / Getty

Ako si viete predstaviť, keď sledujete, ako niekto vykonáva skákacie zdviháky, toto cvičenie vyžaduje príspevok mnohých svalov v tele. Aj keď skákajúce zdviháky prijímajú celý rad svalov, cvičenie je aeróbnej povahy a ponúka skôr výhody spaľovania srdca a kalórií než rozvoj sily. Vďaka svojej schopnosti zvýšiť srdcový rytmus je to kvalitný tréning, ktorý je možné začleniť do dynamického zahrievania, tréningu okruhov alebo tréningu s vysokou intenzitou intervalu.

Tip

  • Skákadlá zdvíhajú väčšinu svalov v rukách a nohách - to všetko pri posilňovaní srdca.

Zapojte svoje nohy a boky

Od pasu dole sa svaly v bokoch a nohách sťahujú, takže môžete vyskočiť z podlahy a vyklopiť nohy do strán. Počínajúc zdola, vaše lýtkové svaly, vrátane gastrocnemius a soleus, pracujú na tom, aby sa vaše členky ohýbali. Vaše štvorkolky v prednej časti stehien predlžujú vaše kolená, aby vás mohli poháňať z podlahy. V bokoch sa vaše klzáky a hamstringy sťahujú a rozširujú boky pre skákaciu súčasť. Keď vyklopíte nohy, zodpovedné sú vaše gluteus medius, minimalizácia gluteus, tenzor fasciae latae a sartorius. Prinášajú nohy späť k sebe, sú to vaše aduktory, svaly pectineus a gracilis.

Zahrňte hornú časť tela

Zatiaľ čo svaly dolných častí tela začínajú pohybom skákacieho zdviháka, svaly v hornej časti tela sú zodpovedné za manipuláciu s rukami, ktoré sa vykývajú do strán a nad hlavou a potom sa počas každého opakovania spustia späť do tela. Podľa ExRx.net je váš deltový sval, ktorý je hlavným svalom v ramenách, zodpovedný za zdvihnutie paží. Avšak váš supraspinát a horný pektoralis major významne prispievajú. Zníženie paží dozadu do strán predstavuje latissimus dorsi, veľký sval v chrbte, ako aj major pectoralis major, teres major a triceps brachii.

Zvýšte zdravie srdca

Na vybudovanie svalovej sily a tónu musí cvičenie zaťažiť svaly, na ktoré nie sú zvyčajne zvyknuté. Tento stres preťažuje svaly, rozkladá tkanivo a nakoniec stimuluje vývoj sily a veľkosti. Skákacie zdviháky neposkytujú dostatok napätia na preťaženie svalov. Skákacie zdviháky však efektívne rozvíjajú váš kardiovaskulárny systém a zlepšujú zdravie vášho srdca. Podľa webovej stránky Health Status bude osoba s hmotnosťou 150 libier spaľovať asi 153 kalórií počas 30 minút výkonu skákacích zdvihákov s miernou intenzitou a asi 274 kalórií skákať intenzívnou intenzitou.

Zvýšte svoju intenzitu

Ak chcete zvýšiť intenzitu záchvatov skákania a zvýšiť srdcovú frekvenciu pre väčšiu kardiorespiračnú prácu a spaľovanie kalórií, zvýšte rýchlosť svojich skokov. Váženú vestu môžete nosiť aj na zvýšenie celkového zaťaženia, ktoré vaše svaly musia prekonať, ale vyvarujte sa nosenia závažia členku alebo zápästia, pretože môžu klásť značné množstvo stresu na vaše plecia, boky, kolená a členkové kĺby.