Vhodnosť

Aké svaly účinkuje stroj na natiahnutie nôh / predlžovací stroj?

Aké svaly účinkuje stroj na natiahnutie nôh / predlžovací stroj?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Stroj na predlžovanie nôh rozvíja silu v štvorhlavých nohách stehna.

Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images

Stroj na predlžovanie nôh sa zameriava na štyri svaly štvorhlavého svalu. Predĺženia nôh, ktoré zahŕňajú iba kolenný kĺb, sú izolačným pohybom, ktorý vytvára silu v štvorkolkách na prednej strane stehna. Cvičenie núti štvorhlavý sval predlžovať nohu proti odporu, posilňuje svaly popri spojivovom tkanive okolo kolena.

Členenie podľa Quadricep

Predĺženie kolien - pohyb narovnania nohy vykonávaný pri použití stroja na predlžovanie štvorkolky - je hlavnou funkciou štvorkoliek. Kvadriceps, ktorý je príhodne pomenovaný kvadriceps na základe štyroch hlavných častí, ktoré tvoria sval, je najsilnejším svalom v tele. Štyri sekcie svalu sú rectus femoris, wideus medialis, wildus intermedalis a wideus lateralis. Quadriceps pochádza z bedra a vkladá sa do kolenného uzáveru spoločnou šľachou podľa Anatómie a fyziológie človeka.

Perfect Fit

Správne zarovnanie a tvar pri použití stroja na predlžovanie nôh zaisťuje, že efektívne zameriavate štvorhlavý sval bez toho, aby ste spôsobili poškodenie kolien alebo kompenzáciu pomocou iných svalov, aby ste predĺžili nohu. Keď sedíte na lavičke, operadlo umiestnite dostatočne dopredu tak, aby boli vaše kolená zarovnané s osou pohyblivej predlžovacej tyče. Ak sú vaše kolená príliš ďaleko od bodu otáčania, obmedzíte rozsah pohybu a nedosiahnete úplné predĺženie. Ak sú vaše kolená príliš ďaleko od bodu otáčania, budete namiesto kolien na predĺženie nohy klásť potenciálne nebezpečný krútiaci moment na kolenný kĺb. Holene by mali spočívať na spodnej časti nohy, tesne nad krivkou, kde sa noha stretáva s nohou. Uchopte bočné lišty a vyrovnajte si nohy, zdvíhajte lištu pomaly a kontrolovaným pohybom. Keď sú vaše nohy rovné, mierne zastavte a potom sa pomaly a kontrolovaným pohybom vráťte do východiskovej polohy.

Zmeňte to

Cez izolovanú povahu pohybu predlžovania nôh sa cvičenie môže meniť rôznymi spôsobmi. Podľa zdravotného stavu mužov pomáha práca s jednou nohou identifikovať a prekonať svalovú nerovnováhu. Jedna noha je obyčajne silnejšia ako druhá noha a jej samostatná práca môže pomôcť vyrovnať silu nôh. Ikona kulturistiky a pán Olympia majster Arnold Schwarzenegger uvádza, že zmena polohy chodidla tiež mení časť štvorhlavého kĺbu, ktorá je počas cvičenia zdôraznená. Udržiavanie chodidiel blízko pri sebe a prsty priamo vpred kladie dôraz na vonkajšie stehno, zatiaľ čo chodidlá od seba s prstami smerujúcimi von zvýrazňujú predné a vnútorné stehno. Svoju polohu chodidiel môžete meniť oproti štvorcovej výsuvnej lište, ale používajte nižšiu hmotnosť ako pri štandardnom polohovaní chodidiel. Zmena polohy chodidla zmení množstvo stresu na kolenách, takže práca s nižšou hmotnosťou chráni vaše kolená, zatiaľ čo vám umožní zamerať sa na rôzne hlavy štvorhlavého kĺbu.

Hraj to bezpečne

Vždy začíname s váhami konzervatívne, aby sa vaše kolená mohli prispôsobiť krútiacemu momentu cvičenia. Začnite s desiatimi minútami jemného kardio, aby ste sa uistili, že ste zahriatí, a poskytnite dynamický úsek, ktorý vám bude prúdiť krv do správnych svalov nôh a kĺbov. Nezabudnite používať pomalé a kontrolované pohyby v celom rozsahu pohybu, pomocou sily štvorhlavého kĺbu zdvíhajte váhu a nie hojdajte alebo trhajte nohu a spoliehajte sa na dynamiku. Pri návrate do východiskovej polohy nedovoľte, aby sa závažia zabrúsili späť na komín. namiesto toho použite svoje štvorkolky na zníženie hmotnosti kontrolovaným pohybom.