Vhodnosť

Svaly pracovali na bočnom zdvíhacom stroji


Tvarujte svoje ramená pomocou strojového bočného zdvihu.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Bočné zdvíhacie zariadenia ponúkajú reálnu alternatívu k bočným alebo bočným zdvíhaniam činiek. Ak namiesto činiek použijete stroj, znamená to, že od zadnej časti stroja získate dostatok bedrovej podpory; Veľa strojov má vačky mimo stredu, takže odpor je optimalizovaný pri zdvíhaní paží. To je na rozdiel od verzie činky, ktorá sa zhoršuje, keď zdvíhate závažia smerom od tela. Strojové bočné a činky bočné fungujú rovnako ako svaly a zameriavajú sa predovšetkým na svaly na pleciach a na chrbte.

Zvážte svoje dynamické deltoidy

Hlavným svalom alebo agonistom pri strojových bočných výkrmoch sú vaše stredné alebo bočné deltoidy, ktoré sú jedným z troch deltoidných alebo ramenných svalov. Vaše stredné deltoidy sú umiestnené na vonkajšej strane ramien a sú zodpovedné za únos ramenného kĺbu - činnosť zdvíhania rúk preč od vašich strán. Ak zväčšíte tieto svaly, vaše ramená sa rozšíria.

Zoznámte sa s Super Supraspinatus

Supraspinátový sval umiestnený hlboko v ramene a v časti rotačnej manžety iniciuje únos ramena. To znamená, že rozbehne bočný zdvíhací pohyb a potom prevezmú vaše väčšie a silnejšie deltoidy. Pretože tento sval je pomerne slabý, ľahko sa zraní, takže vždy začnite s každým opakovaním bočných vzostupov skôr hladkým nadvihnutím než trhnutím.

Rozpoznajte strašného Trapezia

Keď sa vaše paže blížia rovnobežne s podlahou, vaše ramená prestanú uniesť a vaše ramenné opasky sa posunú do výšky. To jednoducho znamená, že vaše plecia pokrčia plecia hore v hornej časti bočného zdvíhacieho pohybu. Zdvíhanie ramien je úlohou vašich horných lichobežníkových svalov. Ak budete držať svoje plecia dole, tento sval sa do tohto cvičenia menej zapája, ale bude fungovať aj ako stabilizátor ramenného pletenca. Horný lichobežník je umiestnený na hornej časti chrbta a na chrbte vašich ramien.

Synergisti Galore

Vaše predné deltové svaly, supraspinatus a horné lichobežníky sú pravdepodobne najaktívnejšími svaly v bočnom bočnom vzostupe, ale existuje aj niekoľko ďalších pozoruhodných, ak sa jedná o menej známe svaly. Tieto svaly sa bežne nazývajú synergenty. Serratus anterior tvrdo pracuje na tom, aby udržal vašu lopatku rovnú oproti rebrám, zatiaľ čo stredná a dolná lichobežníková práca stabilizuje vaše ramenné opasok. Levatorova lopatka, ktorá pracuje spolu s horným lichobežníkom, pomáha zdvíhať vaše plecia v hornej časti pohybu a dokonca aj vaše ramenné svaly sa do hry dostávajú, aj keď nepriamo.