Športové

Ako sa svalová sila zlepší pri hraní basketbalu?


Basketbalová streľba môže posilniť niekoľko svalov paží.

Photodisc / Photodisc / Getty Images

Basketbal zahŕňa veľa zručností, obratnosti a rýchlosti, ale sila tiež hrá kľúčovú úlohu vo všetkom, čo robíte na kurte. Ak teda hráte veľa basketbalu, všetko, čo beží, skákať, míňať a strieľať sa môže oplatiť silnejšími svalmi. Nebudete vyhrať majstrovstvá v kulturistike hraním basketbalu - aby ste vyvinuli vážnu svalovú hmotu, musíte vykonať tréning ťažkého odporu - ale táto hra vám môže pomôcť zostať silná.

Vezmite svoj najlepší záber

Vaša ruka ovláda loptu pri driblinge, prihrávke a streľbe, ale sila šiestich flexorov zápästia v predlaktí. Ohyb zápästia na zápästí sa zmenší, keď sa vaša ruka posunie dopredu, aby vystrelil strelu do koša alebo prišiel k spoluhráčovi, takže ak s loptou zvládnete dosť, tieto svaly posilníte. Podobne aj triceps v horných ramenách ovláda vaše pohyby predlaktia - napríklad keď sa predlaktie vysúva, keď napríklad snímate skok, takže túto svalovú skupinu posilníte iba praktizovaním svojho výstrelu.

Spustite podlahu

Keď budete hrať basketbal, budete robiť veľa behu, čo vám pomôže posilniť množstvo svalov dolnej časti tela. Počas behu sa gluteus maximus, hamstringy a hip aduktory kombinujú a rozširujú boky, zatiaľ čo iliopsoas, tensor fasciae latae a rectus femoris patria medzi popredné flexory bedier. Vaše štvorkolky predlžujú kolená, zatiaľ čo hamstringy, gastrocnemius a niekoľko menších svalov pracujú na ohýbaní kolien, keď sa pomlčíte hore a dole po kurte. Gastrocnemius tiež pomáha ohýbať členky spolu so svalymi dolných končatín, ako je chodidlo a predná časť holennej kosti.

Skočte do akcie

Skákanie hrá kľúčovú úlohu v basketbale, keď skočíte na doskok alebo uvoľníte svoje zoskoky. Čím viac skákate na kurte, tým viac si rozvíjate silu a výbušnú silu svojich skákajúcich svalov, rovnako ako pri vykonávaní plyometrických skokov. Vaše klzáky a lýtka sú kľúčové skákajúce svaly, zatiaľ čo vaše jadro - svaly ako sú abs, šikmé oblasti, flexory bedier a erektorové chrbtice - pomáhajú stabilizovať vaše pohyby.

Mať srdce

Hranie basketbalu je vynikajúce kardiovaskulárne cvičenie, čo znamená, že môže pomôcť posilniť najdôležitejšie svaly v tele - srdce. Šport tiež spaľuje veľa kalórií a pomáha vám rozvíjať vytrvalosť, najmä ak hráte štandardnú hru na 94-nohovom kurte. Napríklad, ak vážite 155 libier, spálite 298 kalórií za 30 minút basketbalového zápasu.