Vhodnosť

Baba Ramdev jóga pre zníženie brušného tuku


Techniky jogy Baba Ramdev môžu zvýšiť metabolizmus na spálenie brušného tuku.

Pixland / Pixland / Getty Images

V posledných desiatich rokoch sa Baba Ramdev stala ikonou jogy vo svojej domovskej krajine Indie. Vyučuje v televíznych programoch av jógových táboroch, kde sa zhromažďujú tisíce ľudí pre svoje prezentácie. Kľúčovým prvkom v jeho systéme udržiavania zdravia je dychové cvičenie Kapalbhati, ktoré siaha až do pôvodu jogy v Indii. Pri pravidelnej praxi môžu techniky Baba Ramdev pomôcť zvýšiť metabolizmus zvýšením svalovej hmoty, čím sa odstraňuje tuk z brucha a ďalších oblastí, v ktorých sa často usadzujú, ako sú napríklad zadok a stehná.

Znížte brušný tuk

Abdominálne cviky posilňujú a posilňujú vaše jadro rozvíjaním väčšieho množstva svalov, poznamenáva Sheila Dugan, M.D., docentka fyzikálnej medicíny na Rush University. Čím viac svalov máte, tým viac kalórií spálite v pokoji a tým viac sa vaše brucho objaví. Nemôžete na mieste znížiť brušný tuk zameraním na svaly v tejto oblasti. Stratou celkového telesného tuku znížite brušný tuk.

Vytvorte kalorický deficit

Vytvorenie kalorického deficitu znižuje váš celkový telesný tuk. Za každú stratenú libru tuku je deficit 3 500 kalórií. Ak chcete schudnúť každý týždeň, znížte kalorický príjem o 500 denne alebo vyrežte 250 kalórií a spálite ďalších 250. Baba Ramdev odporúča lekárom jogy, aby mali minimálne množstvo cukru a vyprážané alebo škrobové jedlá. Vyhnite sa prebytočnej soli, ktorá zadržiava vodu vo vašom tele. Majte veľa čerstvej zelenej zeleniny. Jesť šalát pred ťažkým jedlom pomáha tráveniu a pomáha napĺňať žalúdok, takže budete jesť menej.

Vyskúšajte dychové cvičenie Kapalbhati

Toto intenzívne cvičenie v oblasti brucha generuje teplo, ktoré napomáha rozpúšťať odpadové látky, zatiaľ čo tónuje a posilňuje vaše jadro. Podľa inštruktora jogy Anmol Mehty. Ak chcete cvičiť, pohodlne sedieť pri vysokej chrbtici. Nakreslite si bradu mierne nadol a dovnútra, aby ste si zarovnal krk. Ruky položte na kolená alebo stehná. Celé dýchanie v tomto cvičení sa vykonáva prostredníctvom nosa. Pri výdychu násilne vytlačte vzduch z nosa a nasaďte svoje brušné svaly dovnútra. Potom umožnite prirodzené vdýchnutie. Znovu vydýchnite, silno stlačte brušné svaly a potom prirodzene vdychujte. Pokračujte v tomto spôsobe ustáleným rytmom po dobu 10 dychov. Prejdite si až päť kôl 10 dychov, s tromi relaxačnými dychmi medzi kôl.

Jazdiť na bicykli

Toto cvičenie pôsobí na brucho, stehná a zadok. Keď ležíte na chrbte, zdvihnite nohy a začnite pedálovým pohybom, akoby ste jazdili na bicykli. Po šliapaní 20krát dajte nohy naspäť a odpočiňte si tri až štyri dychy. Zdvihnite nohy a začnite znova šliapať aspoň 20-krát. Oddýchnite si tri alebo štyri dychy a potom zmeňte smer šliapania. Pohybujte nohami, akoby ste jazdili na bicykli 20-krát dozadu. Oddýchnite si tri alebo štyri dychy a potom urobte ďalšie kolo 20 pohybov, šliapte dozadu. Pred vstávaním relaxujte na šesť dychov.

Zdvihnite nohy

Podľa Ipranayamu sa to zameriava na brucho, zadok a nohy. Ľahnite si na chrbát s nohami rovno a ruky držte pri nohách na zemi. Pomaly vdýchnite a zdvihnite pravú nohu rovno nahor, aby ste si s trupom vytvorili uhol 90 stupňov. Zostaňte v držaní tela pre dva. Pomaly vydýchnite a priveďte pravú nohu späť na zem. Rovnaký postup zopakujte s ľavou nohou. Urobte ďalšie dve výťahy s každou nohou a medzi dvoma kolmi sa zastavte na dva dychy. Ak dokážete zdvihnúť obe nohy pomaly k sebe bez toho, aby ste cítili napätie v dolnej časti chrbta, vykonajte tri kolá s oboma nohami a medzi dvoma kolmi sa zastavte na dva dychy.

Vykonajte preventívne opatrenia

Vykonajte dychové cvičenie Kapalbhati s prázdnym žalúdkom. Neodporúča sa, ak ste tehotná alebo trpíte žalúdočnými alebo črevnými problémami, vysokým krvným tlakom, srdcovými chorobami alebo epilepsiou. Ak sa pri praktizovaní Kapalbhati stanete bezhlavými alebo nevoľnými, spomalte silu a tempo alebo úplne zastavte a vráťte sa k normálnemu dýchaniu. Pri cvičení na zdvíhaní nôh buďte opatrní a zabráňte zraneniam tak, že nebudete tlačiť. Pred začatím nového cvičebného programu sa poraďte s lekárom primárnej starostlivosti.