Výživa

Nevoľnosť a točenie hlavy počas diéty


Američania ročne vynakladajú viac ako 40 miliónov dolárov na výživu a výrobky súvisiace s výživou.

Digital Vision./Photodisc/Getty Images

Začiatok novej stravy je obdobím veľkého nadšenia a nádeje pre zdravšiu budúcnosť. Nanešťastie to môže byť ťažké fyzické prispôsobenie. Niektoré príznaky, ako sú chute alebo mierny hlad, sú normálne a možno ich bezpečne ignorovať. Iné, ako je nevoľnosť a točenie hlavy, by sa mali brať vážne ako príznaky, ktoré by ste mohli potrebovať urobiť nejaké úpravy vášho jedla.

Možné príčiny nevoľnosti

Nevoľnosť môže mať niekoľko príčin, niektoré nezdravé a iné závažnejšie. Registrovaný dietológ a hovorca kanadských diétnych lekárov Vashti Verbowski vysvetľuje, že náhly nárast vlákniny môže pre vaše črevné baktérie spôsobiť zmätok. Prechod od stravy s vysokým obsahom uhľohydrátov k jedlu, ktorá je väčšinou bielkovina, tiež ovplyvňuje vaše črevo, pretože baktérie, ktoré trávia cukor, sa líšia od baktérií, ktoré trávia bielkoviny. Ak zmeníte rovnováhu dominantných črevných baktérií, môže to spôsobiť nepohodlie, kým sa vaše telo neupraví.

Potravinové alergie alebo citlivosť sú závažnejšie príčiny nevoľnosti. Podľa American College of Alergy, Astma a Immunology, 90 percent všetkých potravinových alergií je spôsobených ôsmimi bežnými potravinami: vajcia, ryby, mlieko, arašidy, mäkkýše, sóju, orechy stromov a pšenicu. Ale to všetko sú súčasťou zdravej výživy. Ak neboli súčasťou vášho bežného stravovacieho plánu, môžete mať alergiu alebo citlivosť a neviete o tom. Alergia na jedlo sa môže začať mierne, ale môže sa zhoršiť až nabudúce, keď dostanete jedlo, preto venujte pozornosť všetkým príznakom, ako sú závraty, žihľavka, nevoľnosť, problémy s dýchaním a prehĺtaním a opuchnutý jazyk. Ak máte jeden alebo viac z týchto príznakov, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.

Prečo by ste sa mohli cítiť bezhlavo

Keď začnete nový diétny plán, máte závraty alebo točenie hlavy, môže mať aj niekoľko príčin. Podľa odborníkov na chudnutie v spoločnosti Lindora je najpravdepodobnejšou príčinou nízka hladina sodíka. Toto je obzvlášť pravdepodobné, ak ste na diéte s veľmi nízkym obsahom uhľohydrátov. Nedostatok draslíka môže tiež spôsobiť ľahkosť. Hypoglykémia alebo nízka hladina cukru v krvi môžu tiež spôsobiť ľahkosť. Podľa kliniky Mayo sa to môže stať, ak medzi jedlom prídete príliš dlho. Môže sa to tiež stať, pretože jednoducho neprijímate dostatok kalórií na výživu svojho tela.

Ako zabrániť nevoľnosti

Aj keď je lákavé začať nový spôsob stravovania naraz, môže to spôsobiť zbytočný stres na tele. Ak ste celý život mäso a zemiaky, začnite postupne pridávať zeleninu, ovocie, ryby, orechy a celé zrná. Fazuľa a strukoviny môžu tiež spôsobiť žalúdočné ťažkosti, ak nie ste zvyknutí ich jesť, takže začnite pomaly a venujte pozornosť tomu, ako vaše telo reaguje na rôzne potraviny. Trocha plynu, nadúvanie alebo mierna nevoľnosť je pravdepodobne len úprava vášho tela, ale ak vám nejaké jedlo spôsobí, že sa cítite vážne chorý alebo spôsobuje zvracanie, odstráňte ho a obráťte sa na svojho lekára.

Spôsoby, ako sa vyhnúť právam

Zostať hydratovaný je najdôležitejším a najúčinnejším krokom, ktorý môžete urobiť, aby ste zaistili, že zostanete zdraví, zatiaľ čo vynecháte nadbytočné kilogramy. Zamerajte sa na 32 až 64 uncí vody za deň, v závislosti od úrovne vašej aktivity a od teploty, v ktorej žijete. Ak nemáte radi čistú vodu, pridajte do nej citrónovú alebo limetkovú šťavu. Druhým spôsobom, ako sa vyhnúť nepríjemnej činnosti, je jesť pravidelne a uistite sa, že prijímate dostatok kalórií s vysokým obsahom živín, ktoré vaše telo živia. Ženy by nemali klesnúť pod 1 200 až 1 500 kalórií denne a muži by mali konzumovať od 1 500 do 2 000 kalórií.