Vhodnosť

Aká je bežná vzdialenosť na bežiacom páse po dobu desiatich minút?

Aká je bežná vzdialenosť na bežiacom páse po dobu desiatich minút?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jediné „normálne“ tempo je vaše vlastné štandardné tempo.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Ak ste práve behali na bežiacom páse po dobu 10 minút, blahoželáme, urobili ste niečo, čo je dobré pre vaše srdce, pľúca, svaly a celkové zdravie. Na základe času však nemôžete urobiť predpoklad, ako ďaleko ste práve prešli. Vzdialenosť, ktorú ste prekonali, bude závisieť od mnohých faktorov, vrátane úrovne vašej kondície. V priemere však, ak bežíte v priemere 1 kilometer za 10 minút, považujte sa za mierne slušný.

Menej podmienení ľudia

Ak normálne nevykonávate cvičenia so stredne intenzívnou alebo intenzívnou intenzitou, je pravdepodobné, že vaše telo je v stave bez kondicionovania a tých 10 minút, ktoré ste strávili na bežiacom páse, sa pravdepodobne zvýši na menej ako 1 míľu. Pomalé až stredné jazdné tempo je asi 5 míľ za hodinu alebo asi 12 minútovej míle. Aj keď kráčate miernym tempom, kráčate rýchlosťou asi 4 míle za hodinu alebo 15 míľovým tempom.

Ak ste vhodnejší

Tu je ďalší spôsob, ako sa na to pozerať: Podľa doktora Jaretta D sa muž stredného veku, ktorý nie je schopný prejsť 10 minútovou rýchlosťou alebo rýchlosťou asi 6 míľ za hodinu, považuje za „nevhodný“. Berry, odborný asistent interného lekárstva a kardiológie na Juhozápadnej lekárskej fakulte v článku „The New York Times“. Žena v strednom veku by bola „nevhodná“, ak by nedokázala spustiť 12-minútovú míľu. „Mierna“ úroveň zdatnosti by pre muža stredného veku viedla k zhruba 9-míľovej míle a pre ženu stredného veku 10 míľovej vzdialenosti, uviedla Berry. Ďalším spôsobom, ako dať veci do perspektívy: Na zloženie základnej výcvikovej skúšky armády USA, ktorej predchádza množstvo výcviku, musia muži vo veku 17 až 21 rokov bežať 2 míle za menej ako 16 minút a 36 sekúnd, alebo tempom. o niečo menej ako 8 minút.

Zistite svoj míľový čas

Keď nabudúce nastúpite na bežecký pás, nastavte monitor tak, aby namiesto vášho času zobrazoval vašu vzdialenosť. Ak bežecký pás nemá nastavenú vzdialenosť, nájdite taký, ktorý aspoň robí tento test - alebo choďte na miestnu trať. Bežte 1 míľu najrýchlejším tempom a potom si poznamenajte čas, ktorý vám zabral. Toto je základňa 1 míle, ktorá bude oveľa efektívnejším ukazovateľom vášho budúceho tréningu, ako skutočnosť, že ste na bežiacom páse absolvovali 10 minút. Ak však v súčasnosti sedíte, nie je dobré ísť von a pokúsiť sa prejsť míľu najrýchlejším tempom. Strávte pár týždňov chôdzou alebo robením kombo prechádzky a jogy, aby ste si najskôr stanovili základnú úroveň fitness.

Použite ho na zlepšenie

Ak sa musíte vrátiť na bežecký pás bez monitora vzdialenosti, ak sa dozviete, ako rýchlo dorazíte, zistíte, že 1 míľový krok vás informuje. Odtiaľ sa môžete zastaviť, alebo môžete ísť na druhú míľu, aby ste sa ďalej tlačili. Toto tempo 1 míle môžete použiť aj ako motiváciu. Sledujte svoju rýchlosť zakaždým a zapíšte si tempo 1 míle do školiaceho denníka. To vám môže pomôcť zostať motivovaní, pretože je pravdepodobné, že sa v priebehu času rýchlejšie. Mohli by ste tiež trénovať niekoľkokrát týždenne bez toho, aby ste venovali veľkú pozornosť svojmu tempu, a potom mesiac alebo dva potom, čo ste začali trénovať, vykonajte test 1 míle. Aj pri tejto metóde pravdepodobne zistíte, že vaše tempo sa výrazne zlepšilo.