Vhodnosť

Čo je normálny čas na pol maratónu pre začiatočníkov?

Čo je normálny čas na pol maratónu pre začiatočníkov?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tréningový plán by mal zahŕňať dlhé a krátke trate každý týždeň, ktoré vedú do závodu.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Polmaratón je náročný závod, ktorý môže trvať od jednej do štyroch hodín. Dobré obdobie pre tento závod s dĺžkou 13,1 míľ je u mužov aj žien okolo dvoch hodín. Dobrý tréningový plán môže byť rozdiel medzi dokončením závodu a vzdaním sa v polovici. Zamerajte sa na priemerný alebo lepší cieľový čas, keď trénujete a nemali by ste mať žiadny problém s dokončením závodu v ten deň.

Očakávať variáciu

Pokiaľ ide o časy dokončenia, bude v každej polovici maratónu veľa variácií. Rýchlo bežiaci muž a žena môžu závod dokončiť o niečo viac ako hodinu, hoci muži zvyčajne skončia dopredu. V 31. výročnom maratóne Kaiser Permanente San Francisco boli prvými 18 bežcami, ktorí skončili. Približne 49 percent z celkového počtu bežcov v tomto konkrétnom závode skončilo za menej ako dve hodiny. Spoločným cieľom pre začiatočníkov je prerušiť dve hodiny.

Pozrite sa na históriu rasy

Môžete sa pozrieť na históriu konkrétneho polmaratónskeho závodu a zistiť priemerné časy bežcov. Napríklad v 31. výročnom Kaiser Permanente San Francisco Half Marathon sa časy žien pohybovali od jednej hodiny po 16 minút až tri hodiny a 49 minút. Pre mužov bol rozsah jedna hodina a šesť minút až tri hodiny a 49 minút. Ak chcete získať zoznamy časov minulých účastníkov, obráťte sa na funkcionárov pretekov alebo na webových stránkach pretekov.

Vlak, Vlak, Vlak

Pevný tréningový plán začínajúci mesiace vopred je najlepším spôsobom, ako zlepšiť váš čas behom pol maratónu. Dobrý plán bude striedať dlhodobé, krátke a intervalové tréningy, ktoré vám pomôžu budovať silu a silu. Vzpieranie dvakrát až trikrát týždenne je ďalšou praxou, ktorá vám pomôže posunúť váš prevádzkový čas na ďalšiu úroveň. Existuje veľa profesionálnych plánov, ktoré vám pomôžu začať, či už ste skúsený bežec alebo nový bežec, ktorý sa práve pripravuje na šnurovanie vašej bežeckej obuvi.

Osobný úspech

Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, aby ste zistili úspech, je pokúsiť sa poraziť svoje vlastné časy, či už z tréningu alebo z predchádzajúcich pretekov. Dlhá rasa, napríklad polmaratón, je obrovským osobným cieľom, ktorý sa dá dosiahnuť v živote. Chcete radšej zlepšiť svoj čas, ako poraziť ostatných bežcov, pretože viete, že na bežeckých pretekoch sa postupne stávate rýchlejšími, silnejšími a lepšími. Dosiahnutie cieľa o sebe eliminuje pridanú konkurenciu vo vašej mysli, takže ste víťazom, pokiaľ sa budete zlepšovať s každým závodom, ktorý prevádzkujete.

Zdroje (1)

Foto Kredity

 • Jupiterimages / Photos.com / Getty ImagesKomentáre:

 1. Mukhwana

  Očarujúca téma

 2. Rusty

  myslím, že sa mýliš. Vstúpte, budeme o tom diskutovať. Napíšte mi do PM.

 3. Alvis

  Chcel by som sa s tebou porozprávať, mám čo povedať.

 4. Neleus

  Vôbec nie.

 5. Edwald

  v pohode! aspoň si to pozri!

 6. Nicage

  Veľmi užitočná správaNapíšte správu