Športové

Ako si prevrátiť členok pri korčuľovaní

Ako si prevrátiť členok pri korčuľovaníWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Čipky korčule pevne, aby sa zabránilo valcované členok.

Ryan McVay / Digital Vision / Getty Images

Bez ohľadu na to, či sa to robí na ľade alebo na chodníku, korčuľovanie môže priniesť radosť jednotlivcom všetkých vekových skupín. Podobne ako pri iných atletických činnostiach však korčuľovanie predstavuje určité riziká - napríklad vyvrátený členok. Nezabudnite poskytnúť dostatočné množstvo podpory členku, aby ste zabránili prevráteniu členku. Vyhýbanie sa nerovným povrchom korčuľovania, práca na rovnováhe a posilňovanie členku môžu tiež viesť k veľkej prevencii tohto druhu bolestivého zranenia.

1.

Poskytnite primeranú oporu členku. Čižmy by mali byť priliehajúce okolo členku av dobrom stave. Uistite sa, že šnurovanie korčule pevne, počnúc od prstov na nohách a smerom k členku, aby sa podporila väčšia stabilita členkov. Pre väčšiu podporu členku zvážte použitie členkových výstuží alebo atletických zábalov pásky, najmä ak boli v minulosti problémom s valcovanými členkami.

2.

Vyhnite sa nerovným povrchom korčuľovania. Korčuľovanie na drsnom ľade alebo na vozovke vás môže zbaviť rovnováhy a môže mať za následok vývoj členku. Skontrolujte povrch, na ktorom budete korčuľovať v predstihu, aby ste identifikovali akékoľvek hrbole, poklesy alebo iné zdroje nestability. Ak je to možné, presúvajte korčuľovanie do inej oblasti, kým sa tieto nezrovnalosti nedajú napraviť.

3.

Práce na rovnováhe. Rovnováha je rozhodujúca pre korčuľovanie, a vo väčšine prípadov, čím lepšia je vaša rovnováha, tým menej budete náchylní k pádu a kotúľaniu členkov. Ak chcete zlepšiť rovnováhu, vyskúšajte rovnováhu. Postavte sa na jednu nohu, druhá noha je ohnutá na koleno a natiahnutá za vaše telo. Držte pózu po dobu až 30 sekúnd a opakujte ju s druhou nohou. Ak chcete, aby bola táto činnosť ešte náročnejšia, skúste stáť na nerovnom povrchu, ako je vankúš alebo hustá kobercová podlaha.

4.

Vybudujte si členkovú silu. Rovnako ako pri rovnováhe, zvýšená pevnosť členku môže ísť dlhú cestu, pokiaľ ide o zabránenie vyvinutiu členkov. Aj keď existuje veľa rôznych druhov cvičení, ktoré môžu byť účinné pri budovaní sily členku, Americká ortopedická noha a členková spoločnosť hlásia, že izometrické cvičenia, pri ktorých jednotlivci tlačia členok proti pevnému predmetu, ponúkajú skvelé miesto štartu. Najlepšie výsledky dosiahnete stlačením vnútornej strany chodidla proti pevnému predmetu, ako je napríklad gauč, a podržaním po dobu 10 sekúnd. Tento postup opakujte, tentoraz pomocou vonkajšej strany chodidla, aby ste pritlačili na ten istý objekt a podržte ho 10 sekúnd.

Potrebné veci

  • Atletická páska
  • Členkové traky
  • vankúš
  • Gauč