Vhodnosť

Ako sa unaviť pešiu turistiku

Ako sa unaviť pešiu turistikuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Urobte si prestávky, aby ste si oddýchli.

Noel Hendrickson / Photodisc / Getty Images

Pešia turistika môže byť prechádzkou v parku - to však neznamená, že je to ľahké. Či už sa chystáte na krátku popoludňajšiu túru alebo sa chystáte na viacdennú výpravu na batoh, budete chcieť urobiť všetko, aby ste sa neunavili. Urobte krok, urobte veľa prestávok a doplňte svoju túru pomocou kalórií s vysokým obsahom energie, aby ste prešli túrou s množstvom energie.

Začnite so správnou obuvou

Noste turistickú obuv, nie tenisky. Podľa predajcu outdoorového vybavenia REI sú ľahké turistické topánky vhodné na denné túry, stredne vysoké alebo vysokohorské turistické topánky sú vhodné na denné alebo víkendové túry a topánky na batoh s tuhšími medzipodošvami sú vhodné na prepravu ťažkých bremien na dlhšie expedície.

Pack Light

Zabalte svetlo a prineste iba to podstatné. Ak sa chystáte na nočnú túru, prineste ľahký stan a spacák určený na batoh. Použite radšej batohový sporák s jedným horákom, ktorý je kompaktný a ľahký, než ťažký kachle s viac horákmi. Buďte selektívni s hrncami a panvicami, berte čo najmenej a používajte malé z ľahkých materiálov ako je hliník.

V kľude

Kráčajte jednoduchým tempom, ktoré môžete dlhodobo udržiavať. Váš dych by mal byť zvýšený, ale nemali by ste ťažko dýchať ani potiť. Každých 20 až 30 minút si urobte krátku dvojminútovú prestávku. Počas tohto rýchleho prerušenia položte spodok batohu na veľkú skalu alebo iný povrch, aby ste z neho vytiahli chrbát. Zastavte sa na každých 7 až 10 minút každých 7 až 10 minút. Pomocou tejto prestávky môžete chytiť desiatu a vybrať batoh, aby ste si odpočinuli od chrbta. Zastavte na 30 až 60 minút pri jedle. To vám poskytne šancu na doplnenie paliva pri odpočinku tela na dlhšiu prestávku.

Doplňte palivo

Počas túry spotrebujte dostatok kalórií, aby ste si udržali energiu. Podľa publikácie Harvard Health Publications spaľuje 125 kilogramová osoba 180 kalórií za polhodinu turistiky, zatiaľ čo 155 kilogramov spaľuje 223 kalórií za polhodinu a 185 kilogramov spaľuje 266 kalórií.

Vyberte si husté potraviny, aby ste získali veľa kalórií a zároveň obmedzili váhu batohu. Ultralehký batoh Alan Dixon odporúča výber potravín, ktoré obsahujú najmenej 130 kalórií na uncu. Dixon odporúča pridávať do jedla sušené ovocie, energetické tyčinky, arašidové maslo a dokonca aj balíčky olivového oleja.

Hydratujte správne

Pravidelne pite vodu. Mali by ste vypiť pol šálky do šálky vody každých 30 až 45 minút. Na krátkej túre môžete so sebou nosiť dostatok vody, ale na dlhšej ceste budete musieť naplniť fľaše s vodou, keď idete. Ak nie sú k dispozícii žiadne bezpečné zdroje pitnej vody, na odstránenie patogénov z vody budete musieť použiť filtračný systém alebo chemické ošetrenie.

Foto Kredity

  • Noel Hendrickson / Photodisc / Getty Images


Pozri si video: Turistická vychádzka k tatranským vodopádom (August 2022).