Vhodnosť

Ako nezískať kŕče žalúdka pri sedení


Pite veľa vody každý deň, aby ste zabránili bolestivým kŕčom žalúdka.

Hemera Technologies / PhotoObjects.net / Getty Images

Žalúdočné kŕče, ktoré sa vyskytujú, keď sa svaly náhle a nedobrovoľne sťahujú, sú bolestivé udalosti, ktoré môžu zasiahnuť najnepriaznivejšie časy - napríklad počas vykonávania sedení. Zatiaľ čo príčina kŕčov žalúdka zostáva relatívne neznáma, Dr. Bergerson z Medical College of Georgia verí, že nerovnováha elektrolytov pravdepodobne hrá úlohu. Navyše, nezohriatie pred cvičením a použitie nesprávnej formy môže byť tiež za vývojom niektorých kŕčov v žalúdku, poznamenáva Americká vysoká škola lekárstva v športe (ACSM). Pri vykonávaní sit-upov nezabudnite použiť techniky stravovania a životného štýlu, aby ste sa vyhli bolestivým kŕčom žalúdka.

Dôkladne sa zahrievajte

Zahrňte ľahké cvičenie do cvičenia. Ako je uvedené v Príručke zdrojov ACSM pre Pokyny na testovanie a predpisovanie záťaže, chôdza, behanie alebo účasť na iných formách kardiovaskulárneho cvičenia pred vykonaním sedení môžu byť užitočné, pokiaľ ide o predchádzanie bolestivým kŕčom. Pred prechodom na brušné cvičenia sa zamerajte na zahrievacie cvičenie po dobu 5 až 10 minút. Táto zahrievacia aktivita pomáha podporovať prekrvenie pracovných svalov a pripravuje ich na cvičenie.

Natiahnite to

Napnite svaly brucha. Tesné brušné svaly môžu byť tiež zodpovedné za kŕče žalúdka, poznamenáva Americká rada pre cvičenie (ACE). Aj keď existuje niekoľko úsekov, ktoré môžu byť užitočné pri zameraní na brušné svaly, zdá sa, že úsek kobry je zvlášť účinný. Ak chcete vykonať kobru, položte si na brucho s rukami položenými na podlahe pod ramená a nohy natiahnite za svoje telo. Zatlačte svoje boky a ruky do podlahy a opatrne zdvihnite hrudník a trup zo zeme. Držte pózu po dobu 15 až 30 sekúnd a potom ju pusťte.

Používajte správnu techniku

Používajte správnu techniku ​​sedenia. Ako pri všetkých formách cvičenia, aj pri použití správnej formy pri sedení je cvičenie efektívnejšie a môže pomôcť predchádzať bolesti a nepohodliu spojeným so kŕčmi žalúdka, poznamenáva ACE. Ak chcete správne sedieť, ľahnite si na chrbát s ohnutými kolenami, chodidlami ležiacimi na podlahe a rukami za hlavou podopierajúcimi krk. Pomaly sa zhlboka nadýchnite a pri výdychu zdvíhajte hlavu a ramená zo zeme pomocou brušných svalov. Opatrne znížte späť do východiskovej polohy a vykonajte ďalších osem až 12 opakovaní cvičenia.

Hydrát často

Vypite veľa tekutín. Pracovné svaly potrebujú vodu, hlásia ACSM a keď sú zásoby tekutín nízke, niekedy sú počas dlhých a namáhavých cvičebných cvičení, môžu sa náhle a bolestivo kŕče. Uistite sa, že každý deň vypijete aspoň polovicu svojej telesnej hmotnosti do tekutých uncí, odporúča sa správa „US News“. Jednotlivci, ktorí počas tréningu cvičia vo veľmi teplom podnebí alebo strácajú veľa vody, môžu potrebovať ešte viac zvýšiť príjem vody.

Získajte elektrolyty

Zahrňte vhodné elektrolyty. Vyčerpané hladiny sodíka a draslíka, ktoré sa môžu vyskytnúť pri nadmernej strate potu, môžu tiež spôsobiť kŕče žalúdka, píše Dr. Bergerson. Nízke hladiny sodíka a draslíka môžu spôsobiť zvýšenie citlivosti nervov, ktoré sa často zvyšujú, ak sa nelieči. Na zvládnutie nízkych hladín sodíka a draslíka počas tréningu vypite výrobok bohatý na elektrolyty, napríklad Gatorade.