Vhodnosť

Počet krokov potrebných na zníženie hmotnosti na krokomere


Získanie 10 000 krokov vám môže pomôcť stratiť libru týždenne.

Comstock / Comstock / Getty Images

Pripevnenie krokomeru k pásu vám zabezpečí väčšiu zodpovednosť za váš cvičebný program a tiež vám pomôže naučiť sa, ako začleniť fyzickú aktivitu do celého dňa. Snaha získať určitý počet krokov každý deň podporí vaše úsilie o chudnutie, pretože výrazne zvýšite počet spálených kalórií. Koľko krokov, ktoré potrebujete každý deň, závisí od rýchlosti, akou chcete schudnúť, ako aj od vašich výživových rozhodnutí.

Kalórie spálili chôdzu

Pravidelná chôdza bude znamenať, že budete zvyšovať množstvo kalórií, ktoré spaľujete každý týždeň. Koľko kalórií spálite pri chôdzi, závisí od vašej telesnej hmotnosti a tempa, ktorým kráčate. Podľa Americkej rady pre cvičenie však osoba, ktorá dostane 10 000 krokov za deň, spáli asi 3 500 kalórií za týždeň. S tým, že míle podnikne približne 2 000 krokov, aby ste dosiahli 10 000 krokov, musíte prejsť celkom päť kilometrov za deň.

Chudnutie pri chôdzi

Ak chôdza pomôže schudnúť, musíte kráčať dosť, aby ste spálili viac kalórií, ako konzumujete. Zakaždým, keď vytvoríte 3 500 kalórií, stratíte kilogram tuku. Preto máte možnosť každý týždeň stratiť kilogram tuku tým, že získate 10 000 krokov za deň. Keby ste mali chodiť 5 000 krokov za deň, môžete sa pripraviť na stratu pol libry týždenne. Dokonca aj 2 500 krokov za deň vám pomôže schudnúť, len pomalšie. Pripravili ste sa na to, aby ste týždenne stratili štvrtinu libry tuku.

Nezabudnite na výživu

Jediným spôsobom, ako vaše chôdza vedie k chudnutiu, je, ak sa zodpovedne rozhodujete pri jedle a pití. Koľko kalórií, ktoré prijímate, ovplyvní to, či môžete vytvoriť kalórie. Spotrebovaním jedného vysokokalorického jedla by ste mohli rýchlo odstrániť kalórie, ktoré ste spálili. MayoClinic.com odporúča znížiť príjem kalórií jedlom väčšieho percenta rastlinných potravín a celých zŕn. Okrem toho obmedzte príjem alkoholu a sódy, pretože poskytujú iba prázdne kalórie.

Tipy na získanie ďalších krokov

Chôdza päť míľ za deň, aby ste sa dostali do 10 000 krokov, sa môže javiť ako ohromujúca a nereálna, ale počet krokov môžete rýchlo zvýšiť úpravou svojho každodenného života. Vďaka svižnej 10-minútovej chôdzi sa môžete dostať do približne 1 000 krokov, takže začatím dňa 60 minútovou chôdzou sa môžete okamžite dostať do 6 000 krokov. Ak sa chcete počas celého dňa dostať do ďalších krokov, zaparkujte ďalej od dverí do svojej kancelárie, vstaňte a choďte za kolegami, aby ste si pohovorili, namiesto toho, aby ste poslali e-mail alebo telefonovali, keď idete po okolí.