Výživa

Sú orechy v šalátoch zlé, ak sa snažíte schudnúť?


Pridajte do svojho šalátu grilované kurča, aby ste zvýšili obsah bielkovín bez ďalších kalórií.

Thinkstock / Comstock / Getty Images

Pridanie orechov do šalátu zvyšuje kalorický obsah vášho jedla. Avšak to, že orechy sú husté, neznamená, že by ste sa im mali vyhnúť, keď sa snažíte schudnúť. Orechy sú bohaté na bielkoviny a vlákninu z potravy, ktoré pomáhajú zvyšovať pocit sýtosti, naznačujú autori prehľadu uverejneného v roku 2009 v Denníku výživy a výskumníkov, ktorí vykonali štúdiu uverejnenú v roku 2009 v Európskom denníku výživy.

Orechy a chudnutie

Autori prehľadu uverejneného v roku 2010 v časopise Aiaia Pacific Journal of Clinical Nutrition” uvádzajú, že pridanie orechov - s mierou - do vašej stravy môže viesť k väčšej strate hmotnosti. V tomto prehľade sa uvádza, že jesť orechy pravidelne súvisí so zvýšeným výdajom energie v pokoji, čo je užitočné, keď sa snažíte schudnúť. Preto je zálievka na šaláte s orechmi skutočne prospešná počas chudnutia, pokiaľ ju nepreháňate.

Šaláty a chudnutie

Šaláty sú vynikajúcou voľbou pri chudnutí, pretože sú bohaté na vlákninu a ďalšie základné živiny, ale s nízkym obsahom kalórií. Dopĺňanie šalátu vysokokalorickým šalátovým dresingom sa však rýchlo zabalí do kalórií - sodíka a pridaných cukrov. Pridanie orechov do šalátu pomáha zvyšovať saturáciu, čo uľahčuje držanie jedálnička so zníženým obsahom kalórií a chudnutím. Namiesto šalátového dresingu použite orechy, alebo namiesto toho vyberte lyžičku oleja a ocot.

Dôležité informácie

Ak jete orechy ako súčasť vysoko kalorického jedla, pravdepodobne nedosiahnete svoj cieľ chudnutia. Laboratórium USDA Nutrient Data Laboratory uvádza, že 1 oz kešuľa obsahuje asi 163 kalórií. Na účinné chudnutie je potrebný deficit kalórií. Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčajú znížiť aktuálny príjem o 500 až 1 000 kalórií denne, aby sa dosiahol úbytok hmotnosti 1 až 2 libry na týždeň, čo je bezpečné a efektívne pre dlhodobý úspech. Aby ste sa vyhli prekročeniu vašich kalórií na chudnutie, jedzte orechy s miernosťou a vyhýbajte sa pridávaniu cukrov, sladkých nápojov, rafinovaných zŕn, vysoko spracovaných potravín, mäsov s vysokým obsahom tuku a mliečnych potravín s vysokým obsahom tuku.

Obavy

Mnoho druhov orechov obsahuje pridaný sodík. Aj keď sodík v potravinách nemusí mať priamy vplyv na vaše chudnutie, jeho nadmerné konzumovanie zvyšuje riziko vysokého krvného tlaku a srdcových chorôb. Laboratórium údajov o výživových hodnotách amerického ministerstva poľnohospodárstva USA uvádza, že 1 unca solených kešu má asi 180 miligramov sodíka. V pokynoch pre výživu pre Američanov z roku 2010 sa navrhuje obmedziť obsah sodíka v strave na 1 500 až 2 400 miligramov denne. Ak máte obavy z prekročenia týchto odporúčaní pre sodík, vyberte si počas prípravy na chudnutie nesolené orechy.