Športové

Aké sú ciele trénera plávania?


Tréner môže urobiť alebo prerušiť plavecké skúsenosti so športom.

BananaStock / BananaStock / Getty Images

Za každým veľkým plavcom je skvelý tréner plávania. Či už učíte nových plavcov alebo tínedžerov pripravujúcich sa na súťaž, ako trénera vás vaši študenti považujú za vodcu a mentora. Aj keď sa štýly koučovania dramaticky líšia v závislosti od jednotlivých koučov, základné ciele by mali zostať rovnaké.

Zlepšiť technické zručnosti

Prirodzene, jedným z vašich hlavných cieľov by malo byť zlepšenie plaveckých schopností vašich študentov. Nový plavec sa bude musieť naučiť základné plavecké údery, ako správne dýchať a byť bezpečne vo vode. Keď sa študenti stanú sebavedomými a schopnými v základoch plávania, je vašou úlohou pomôcť im zlepšiť svoju techniku ​​a prejsť k náročnejším zručnostiam. Techniky by mali byť vždy primerané veku a prispôsobené jednotlivým plavcom.

Inšpirujte vášeň

Študenti vás budú hľadať pre inšpiráciu. Ak ste nadšený z plávania, máte šancu, že sa vaši študenti budú cítiť rovnako a prejaví sa to v ich výkone. Vaši študenti sa nebudú zlepšovať len tým, že sa ukážu a prejdú pohybmi. Wayne Goldsmith of Swim Coaching Brain tvrdí, že „angažovanosť je kľúčová“ - tvrdá práca bez zámeru a angažovanosti nestačí na dosiahnutie špičkového fyzického výkonu. Mali by ste povzbudiť svojich študentov, aby dosiahli svoj potenciál.

Poskytnite bezpečný priestor

Budete musieť byť citliví na potreby každého jednotlivého študenta, navrhuje USA plávanie, čo poznamenáva, že niektorí športovci potrebujú viac chválu ako ostatní. Váš študent by sa nikdy nemal cítiť šikanovaný vy, alebo ak pracujete s tímom, ostatných plavcov. Možno budete musieť vstúpiť, ak sa jeden z vašich študentov bude baviť, pretože ostatní plavci pravdepodobne nebudú chcieť vytvárať trenie s trénerom.

Vychutnajte si plávanie

Plávanie je tvrdá práca a niekedy sa pri príprave na súťaž môže stratiť zábavný faktor. V športe je dôležité udržiavať pocit potešenia. Vaši študenti to môžu cítiť, keď sa zapoja do malej spontánnej hlúposti alebo keď si osvojili nové zručnosti. USA Swimming uvádza, že zábava je hlavným dôvodom, prečo sa mladí plavci zaoberajú týmto športom.