Vhodnosť

Pomáhajú Obliques široké boky?


Šikmé okraje zohrávajú kľúčovú úlohu v šesťbalení abs.

Zdroj obrázkov / fotodisc / obrázky Getty

Šikmé svaly siahajú až k hornej časti bokov, takže tónovanie týchto svalov môže pomôcť vašim bokom vyzerať štíhlejšie a tónovanejšie. Jednoduché cvičenie šikmých strán však nebude stačiť na štíhly boky. Namiesto toho musíte spáliť tuk v celom tele a zamerať sa na šikmé oblasti, glute a stehná.

O Obliques

Šikmé boky sú umiestnené pozdĺž brušných svalov v páse a siahajú od tesne pod rebrá k hornej časti bokov. Pomáhajú otáčať kufor a pracujú spolu so svalmi abs a späť, aby zdvihli kmeň hore. Preto cvičenia, ktoré tlmia šikmé polohy, musia využívať tieto pohyby, aby boli efektívne.

Tónovanie bokov

Aj keď tónovanie šikmých svalov môže pomôcť tónovať vaše boky, tónovanie týchto svalov samo o sebe nestačí na štíhle boky. Ak sú vaše boky široké alebo ťažké, vinníkmi môžu byť aj vaše klzáky, štvorkolky a hamstringy. Obzvlášť ženy majú tendenciu hromadiť tuk pozdĺž svojich bokov a stehien, takže ak vyzerá ťažká spodná časť bokov, tónovanie šikmých plôch nemusí veľa dosiahnuť. Namiesto toho musíte stratiť tuk.

Uvoľňujúci tuk

Ak chcete spaľovať tuk vo svojich šikmách - alebo v ktorejkoľvek inej časti tela - cielené cvičenia nebudú fungovať. Namiesto toho musíte urobiť celotelové kardiovaskulárne cvičenia, ktoré spaľujú dostatok kalórií, aby vám pomohli zbaviť sa tuku. Na spaľovanie tukov musíte vytvoriť denný deficit kalórií. Deficit kalórií sa objaví, keď spálite viac kalórií, ako konzumujete. Vyskúšajte cvičenia ako beh, jazda na bicykli, chôdza, hula hooping, plávanie alebo skákanie na trampolíne, aby ste zvýšili spálenie kalórií. Čím intenzívnejšie a náročnejšie cvičenie je, tým viac kalórií pravdepodobne spálite a čím rýchlejšie schudnete. Na dosiahnutie maximálnych výsledkov chudnutia však možno bude potrebné znížiť množstvo kalórií z potravy, aby ste dostali tento nedostatok kalórií.

Budovanie svalov

Ak chcete vidieť definíciu v bruchu, v páse a bokoch, budete musieť tónovať svoje šikmé svaly. V roku 2001 Americká rada pre cvičenie vykonala štúdiu o najúčinnejších a najmenej účinných brušných cvičeniach. Zistilo sa, že kapitánska stolička, bicykel a reverzná kríza boli najúčinnejšie cvičenia na tónovanie šikmín. Podľa štúdie boli najmenej účinnými cvikmi tradičné chrumkavé, ab rockerové a cvičebné hadičky.