Vhodnosť

Je v poriadku používať veslovačku každý deň?


Každodenné používanie veslovačky vám môže pomôcť schudnúť.

Veslovanie lode na jazere alebo rieke poskytuje náročné cvičenie, ktoré vám pomôže posilniť vaše telo a spáliť tuk. Rovnaký typ cvičenia získate pomocou veslovačky v telocvični alebo doma. Pravidelné veslárske tréningy posilňujú vašu kondíciu niekoľkými spôsobmi a ako často by ste ich mali vykonávať, záleží predovšetkým na vašej kondícii.

Precvičovanie moderovania

Aj keď sa obávate, že budete môcť ťažiť z výhod, ktoré vám prináša pravidelné cvičenie na veslárskych strojoch, neponáhľajte sa do aktivity. Pre začiatočníkov sú aeróbne cvičenia, ako napríklad veslovanie, ideálne vykonávať trikrát týždenne. V ideálnom prípade nechajte oddychový deň medzi cvičebnými dňami, aby vaše svaly mali šancu sa zotaviť. Keď zvyšujete svoju výdrž, vykonajte aeróbne cvičenie trikrát až päťkrát týždenne. Ak je vaše telo po sedení veľmi bolestivé, zotavte sa pred ďalším tréningom na veslovaní dva dni.

Krátke a dlhé tréningy

Keď ste na aeróbnych cvičeniach nováčikom, môže byť pre vás výzvou cvičenie dlhšie ako niekoľko minút. Nebuďte však rezistentní na to, aby ste svoje veslárske cvičenie rozdelili na niekoľko krátkych intervalov. Ak napríklad nemáte vytrvalosť na hodinové cvičenie, vykonajte štyri 15-minútové cvičenia. Podľa MayoClinic.com, dlhé tréningy nemajú žiadny úžitok z niekoľkých krátkych tréningov. Ak chcete znížiť riziko zranenia, postupne predlžujte trvanie každého veslovania.

Zvážte svoje tréningové ciele

Aj keď aeróbne cvičenie prispieva k vášmu zdraviu rôznymi spôsobmi, veľa ľudí ho úzko spája so znížením hmotnosti kvôli rýchlemu spáleniu kalórií. Skôr, ako sa rozhodnete, ako často sa veslársky stroj použije, zhodnoťte svoj dôvod na vypracovanie. Dospelí by mali každý týždeň stráviť najmenej 150 minút zapojením sa do aeróbnych cvičení, aby si udržali svoju telesnú hmotnosť, a 300 alebo viac minút aeróbnych cvičení za týždeň, aby sa usilovali o chudnutie. Dosiahnutie ktorejkoľvek z usmernení je možné počas troch až piatich stretnutí týždenne.

Veslovanie smerom k štíhlejším telom

Môže vám stačiť tri až päť tréningov za týždeň, ktoré vám pomôžu vytvoriť štíhlejšie telo. Cvičenie rýchlo spaľuje kalórie. Podľa HealthStatus spáli 200 libier osoba počas 60-minútového veslovania stroj prudkým tempom 792 kalórií. Ak ste opatrní pri konzumácii zdravej diéty s nízkym obsahom kalórií a počas celého dňa ste mali miernu aktivitu, spálite kalórie, ktoré počas tohto tréningu zažijete, dosť často na to, aby ste schudli pomaly.

Zdroje (1)