Vhodnosť

Ako to urobiť späť Walkover


V zadných nohaviciach sú vaše ruky alebo chodidlá vždy v kontakte so zemou.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Či už sa cvičia v rámci gymnastickej rutiny, tanečnej súťaže alebo len aby zapôsobili na svojich priateľov, zadné walkovery zasiahnu takmer každý sval vo vašom tele - od svalov v rukách a ramenách až po hlboké brušné svaly a teľacie svaly na dolných končatinách. Aj keď zadné stehná nevyžadujú toľko energie ako zadné ruky, pred začatím cvičenia musíte získať silu a flexibilitu.

1.

Postavte sa s nohami rovno. Položte slabšiu nohu mierne pred silnejšiu nohu. Držte ruky nad hlavou prstami smerujúcimi k stropu.

2.

Oblúk dozadu a ohnutie chrbtice smerom k zemi za vami. Keď sa ohýbate, natiahnite ruky nahor a dozadu a vytiahnite slabšiu nohu zo zeme. Vaše ruky klesnú k zemi ako vaše zadné oblúky.

3.

Akonáhle vaše ruky dopadnú na zem za vami, mierne ohnite silnejšiu nohu. Presuňte svoju váhu na ruky a paže. V ideálnom prípade by mali byť vaše prsty roztiahnuté po zemi a ruky by mali byť zhruba od seba vzdialené.

4.

Vykopnite zem silnejšou nohou. Použite silu vášho kopu a silu v základných svaloch na vytiahnutie nôh nahor a dozadu. Pohybujte nohami rovno a prsty smerujúce k nohám.

5.

Ohnite slabšiu nohu, keď sa priblíži k zemi pred vami. Táto jednoduchá akcia umožňuje vašim kĺbom lepšie absorbovať dopad pristátia.

6.

Keď narazí na zem, posuňte svoju váhu na slabšiu nohu. Vaša silnejšia noha by mala pristáť na zemi čoskoro potom.

7.

Ruky stiahnite zo zeme a stiahnite si základné svaly, aby sa váš trup vrátil do stojacej polohy. Koniec v rovnakej polohe, v akej ste začínali - slabšou nohou mierne dopredu a rukami nad hlavou.

Potrebné veci

  • Polstrovaná cvičebná podložka

Tip

  • Vykonajte zadné klzáky na odpruženom povrchu, napríklad na cvičebnej podložke. Ak nie ste s pohybom oboznámení, partner vám môže pomôcť podoprieť sa chrbtom pri oblúku a dať nohám mimoriadny tlak.