Vhodnosť

Jedna sada na tréning časti tela

Jedna sada na tréning časti telaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jedna sada lisov na nohy je ideálna pre začiatočníkov.

Obrázky Medioimages / Fotodisc / Fotodisc / Getty

Ak máte málo času na to, aby ste sa venovali programu odporového tréningu, je možné využiť jednotný tréningový systém. Jedna sada cvičení zameraných na odpor na každú časť tela pomáha budovať svaly, tónovať ich telo a bojovať proti strate svalov v starnutí.

Iba dva dni v týždni

Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb a Americkej rady pre cvičenie je tréning rezistencie dvakrát týždenne dôležitý pre zdravotné prínosy, ako je udržiavanie a rozvoj svalovej hmoty a zlepšenie hustoty kostí. Na optimalizáciu týchto dvoch tréningových stretnutí vám jeden tréningový systém umožňuje trénovať celé telo v obidvoch dňoch tak, aby spĺňal smernice CDC týkajúce sa tréningu každej hlavnej svalovej skupiny najmenej dvakrát týždenne.

Jedna sada, ktorú ste zakryli

Jednoradové cvičenia sa zameriavajú na väčšie svaly, ako sú vaše nohy a hrudník, a potom sa presunú do menších svalových skupín - celkovo sedem až deväť cvičení. Dobre zaokrúhlená rutina môže zahrnovať lisovanie nôh stroja na nohy, sediaci rad pre hornú časť chrbta a strojový lis na hrudník pre vašu hruď. V prípade menších svalov zahrňte ramenný lis, tricepsový lis, bicepsový oblúk a brušné drtia. Podľa CDC a ACE je osem až 12 opakovaní dobrým rozsahom opakovaní pre systém s jednou sadou.

Nechajte svoje tréningy náročné

Pravidelná výmena tréningovej rutiny s jedným súborom udržiava cvičebné plošiny na uzde a zaisťuje stály pokrok. Akonáhle ste urobili rovnakú rutinu po dobu štyroch až šiestich týždňov, zmeňte cvičenia alebo čas odpočinku medzi sadami pre novú výzvu - a pre ďalší pokrok. Ako dobrý štart do novej náročnej rutiny používajte kombináciu strojov, činiek a činiek, ako je napríklad činenie činky v drepe, švihnutie na zem a švihnutie hrudníka so skrátenou dobou odpočinku - približne 30 sekúnd. Nezabudnite hodiť činka bočné zdvih, poklesy a činku zvlnenie pre vaše menšie svaly.

Cvičenie nováčikov

Systém s jednou sadou je dobrou metódou cvičenia pre nadšencov cvičenia, ktorí sú na cvičebnej scéne noví. Jedna sada na svalovú skupinu - dvakrát týždenne - prispôsobuje vaše telo na silový tréning a obmedzuje bolesť, ktorú zažívate na začiatku svojej tréningovej kariéry. Pre začiatočníkov je použitie cvičebných strojov pre jednu súpravu na jednotlivé časti tela dobrý nápad, pretože stroje majú pevný alebo nastaviteľný rozsah pohybu a sú vo všeobecnosti bezpečnejšie ako voľné závažia. Z dôvodu bezpečnosti a účinnosti sú potrebné správne nastavenia nastavení stroja.