Vhodnosť

Jednoramenný tréning Kettlebell

Jednoramenný tréning Kettlebell


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Cvičenia Kettlebell môžu ponúknuť rôzne výhody silového tréningu a kardiovaskulárnych výhod.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Kettlebells sú typom modifikovanej činky tradične používanej v ruskej kalistenike 19. storočia. Napriek svojmu trochu archaickému pôvodu sa v posledných rokoch dynamický návrat vrátil a dnes sa dá nájsť vo väčšine významných centier posilňovne a vzpierania. Na rozdiel od činiek používajú kotvové zvony váženú guľu na zaistenie odolnosti svalov počas tréningu. Vďaka tomuto jedinečnému tvaru sa ťažisko kotvového zvonu počas cvičenia skutočne zmení, čím sa zvýši intenzita daného cvičenia. Aj keď niektoré cvičenia na kanvicu vyžadujú obe ruky, mnohé z nich sa dajú bezpečne vykonať pomocou jediného ramena.

Jednoramenný Split Jerk

Toto jednoramenné cvičenie sa zameriava na vaše ramenné svaly a súčasne spaľuje kalórie a tučný tuk. Začnite tým, že stojíte s kanvicou v pravej ruke a so šírkou ramien od seba. Ohnite loket a zdvihnite kanvicu tak, aby bola vaša ruka pri ramene a dlaň bola otočená dopredu, pričom lopta sa dotýka zadnej strany zápästia. Mierne ohnite kolená a ľavým ramenom urobte dlhý krok vpred, keď pravou pažou vtiahnete kanvicu do vzduchu. Ohnite ľavé koleno tak, aby ste mali stehno zhruba rovnobežné so zemou, pričom pravú ruku držte rovno. Vykopnite z podlahy a ohnite lakte tak, aby sa vaša paže vrátila na rameno, keď sa vrátite do stojacej polohy. Pred zmenou rúk zopakujte 10 až 12 opakovaní. Toto cvičenie s jedným ramenom môže podľa tela BodyBuilding.com tiež tónovať vaše glute, hamstringy, tricepsy a stehná.

Kettlebell Swing

Kettlebell swing ponúka intenzívne cvičenie na silový tréning, ktoré pomáha tónovať ruky, ABS a ďalšie základné svaly. Začnite tým, že stojíte s nohami mierne širšími ako je šírka ramien od seba. Ohýbajte sa smerom dopredu od bokov, aby sa vaše hornej časti tela ohýbali nadol a vytvárali s nohami dokonalý pravý uhol. Ľahko ohnite kolená a pravú ruku obtočte okolo rukoväte kanvica na podlahe. Dôkladne skontrolujte polohu tela, aby ste sa uistili, že chrbát je dokonale rovný od chrbtovej kosti po hlavu. Zdvihnite kanvicu tak, aby sa hojdala medzi nohami pozdĺž vnútornej strany stehna a potom ju zacvaknite nahor, keď stojíte úplne vzpriamene a pažou vysunutou priamo pred seba. Uistite sa, že sú vaše kolená uzamknuté, keď stojíte, a podržte kanvicu na vzduchu, aby vaše rameno bolo úplne vodorovné. Keď znova drepnete, spustite varný kotol medzi kolená a opakujte, kým nedokončíte dve sady po 12 opakovaní s minimálnym odpočinkom, ako to odporúča Americká rada pre cvičenie.

Veterný mlyn Kettlebell

Kettlebell windmill je cvičenie náročné na jadro, ktoré využíva váhu vášho kettlebell na tónovanie ťažko dostupných svalov stabilizátora vo vašej abs. Začnite rovnakým spôsobom, ako ste to urobili pri roztrhnutí jednoramenným ramenom, s nohami od seba vzdialenými od ramena a konvici zvonku v pravej ruke vo výške ramien. Natočte chodidlá tak, aby obidve smerovali v uhle 45 stupňov doľava. Zdvihnite pravú ruku priamo do vzduchu, keď pomaly boky posúvate doprava a hornú časť tela doľava, čím vytvára oblúk. Váhu držte vo vzduchu, keď pomaly zdvíhate hornú časť tela späť do východiskovej polohy a opakujte. Keď je čas na prepnutie rúk, nezabudnite nasmerovať nohy na 45 ° doprava, ako to odporúča MensHealth.com.

Bezpečnostné obavy

Pre všetky ich výhody z hľadiska užitočnosti a silového tréningu môžu byť kettlebells nebezpečné, ak sa používajú nesprávne. Podobne ako činky a iné závažia by sa kanvica mala zdvíhať iba v spoločnosti trénera alebo osobného trénera, ktorý vám môže pomôcť s dohľadom nad cvičením. Pred školením s kettlebells požiadajte svojho lekára o povolenie, aby ste sa uistili, že ste dostatočne fyzicky spôsobilí na účasť.Komentáre:

 1. Kin

  the absurd because this

 2. Kanos

  great blog! great posts

 3. Daemon

  zblázniť sa

 4. Jerico

  Aká zaujímavá myšlienka.

 5. Kazitaur

  Aká nevyhnutná fráza ... super, pozoruhodný nápad

 6. Warde

  Myslím, že robíš chybu.

 7. Haemon

  Podľa mňa si sa vybral nesprávnou cestou.Napíšte správu