Vhodnosť

10 dôvodov pre riadok


Veslovanie je spoločné cvičenie s nízkym dopadom.

Existuje veľa spôsobov, ako sa môžete dostať fit a zostať vo forme. Mohli by ste bežať, jazdiť na bicykli alebo tancovať na fitnes alebo, ak chcete, radiť sa. Veslovanie, či už vo veslách alebo na veslároch, poskytuje efektívny spôsob cvičenia, ktorý ponúka množstvo dôležitých výhod a výhod.

Veslovanie je spoločné

Veslovanie je činnosť bez dopadu; vaše nohy v žiadnom prípade neopúšťajú zem. Vďaka tomu je veslovanie dobrou aktivitou, ak trpíte bolesťami členka, kolena, bedra alebo dolnej časti chrbta kvôli problematickým kĺbom.

Veslovanie poskytuje celotelové cvičenie

Prakticky každý kĺb a sval vo vašom tele sa podieľa na veslovaní. Od vašich nôh po ruky, veslovanie používa prakticky každú veľkú svalovú skupinu a mnoho menších. Veslovanie vám umožňuje cvičiť celé vaše telo jedným časovo efektívnym cvičením.

Veslovanie je nekontaktný šport

Hoci niektorí ľudia radia len pre cvičenie, iní radi radia pre šport. Na rozdiel od futbalu, hokeja a ragby je veslovanie bezkontaktným športom, čo znamená, že si môžete užiť vzrušenie z tvrdej konkurencie bez rizika zasiahnutia a možného zranenia niektorým z vašich konkurentov.

Veslovanie je účinná forma kardiovaskulárneho cvičenia

Pravidelné tréningy veslovania vám pomôžu dostať sa fit a zostať fit. Zatiaľ čo veslovanie pomôže tón a posilní vaše hlavné svaly, jeho hlavným účelom je ako kardiovaskulárne cvičenie. Kardio je prospešné pre vaše srdce a pľúca. Čím sú tieto základné orgány vhodnejšie, tým nižšie sú vaše riziká srdcových chorôb, infarktu alebo mozgovej príhody.

Môžete veslovať samostatne alebo s ostatnými

Ak chcete veslovanie viac spestriť spoločenským zážitkom, môžete sa pripojiť k veslovaciemu klubu a radom ako súčasť posádky. Ak však chcete cvičiť samostatne, môžete použiť veslársky čln alebo veslársky čln na jednom člne.

Veslovanie je jednoduché sa naučiť

Veslovanie, najmä vnútorné veslovanie, je pomerne jednoduchá zručnosť. S modulom inštrukcií a spätnej väzby od kvalifikovaného a skúseného trénera môžete veslovať s dobrou technikou veľmi rýchlo. Veslovanie na vode je ťažšie zvládnuť ako pri veslovaní, ale stále je to technicky jednoduché.

Môžete veslovať vo všetkých typoch počasia

Pokiaľ je voda kľudná, môžete v radoch prísť dážď alebo žiariť. Na rozdiel od cyklistiky, kde dážď môže veľmi zhoršiť podmienky na ceste, veslovanie v daždi sa v skutočnosti veľmi nelíši od veslovania v suchom počasí. Ak sa skutočne chcete vyhnúť zvlhčeniu počas veslovania, môžete namiesto toho vždy použiť krytý veslovací trenažér.

Veslovanie vám môže pomôcť schudnúť

Veslovanie spotrebúva veľa energie a ak dodržiavate diétu s obmedzeným obsahom kalórií, táto energia môže pochádzať z vašich tukov. Množstvo energie, ktorú spálite pri veslovaní, závisí od vašej hmotnosti a od toho, ako dlho a tvrdo pracujete. Napríklad osoba s hmotnosťou 165 libier, ktorá veslovaním miernym tempom po dobu 30 minút, môže očakávať, že zhorí v oblasti 275 kalórií.

Veslovanie ponúka lepšiu mobilitu a flexibilitu

Veslovanie používa veľkú škálu pohybu na kolenách, bokoch a ramenách. Kvôli sedavému životu a pokročilému veku sa mnoho ľudí stáva menej mobilnými a flexibilnými. Pretože veslovanie preberá vaše svaly a kĺby veľkým rozsahom pohybu, pravidelné veslárske tréningy môžu pomôcť zachovať a zvýšiť vašu mobilitu a flexibilitu.

Veslovanie je stresovač

Pravidelný rytmický pohyb veslovania v kombinácii so stabilným dýchaním a koncentráciou potrebnou na veslovanie s dobrou technikou znamená, že veslovanie je dobrý stresový zberač. To je ešte viac prípad, keď sa vydáte von a radíte sa niekde pokojne a krásne, napríklad pri východe slnka pri jazere. Vnútorné veslovanie je tiež užitočným stimulátorom stresu, aj keď to nie je také pokojné ako veslovanie na vode.