Výživa

Čo robiť, ak jeden deň prejedete

Čo robiť, ak jeden deň prejedete


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Príležitostný deň prejedania pravdepodobne nespôsobí významné zvýšenie telesnej hmotnosti.

Obrázky značky X / Obrázky značky X / obrázky Getty

Dodržiavanie diéty je ťažké. Ľudia sú usilovne vyhľadávaní jedla a čím viac sa snažíte určitým jedlám poprieť, tým viac budete v pokušení podvádzať. Väčšina ľudí, ktorí dodržiavajú diétu, zistí, že príležitostne prepadnú. Našťastie, prejedanie sa na jeden deň pravdepodobne nespôsobí vážne zlyhanie pri dosahovaní a udržiavaní zdravej váhy.

Pochopenie a vyhýbanie sa prejedaniu

Ak sa prejedáte jeden deň, jednou z najdôležitejších vecí, ktorú môžete urobiť, je zistiť, prečo ste sa oddávali. Existuje veľa vecí, ktoré môžu spôsobiť nadmerné stravovanie. Niektorí ľudia sa prejedajú, pretože sa cítia lepšie, pretože uhľohydráty a tuky vedú k uvoľňovaniu chemikálií, ako je serotonín, ktoré ovplyvňujú náladu. Nuda a stres môžu tiež spustiť stravovacie návyky. Spoločenské situácie môžu tiež viesť k prejedaniu, pretože chodenie na večeru je častou príčinou prerušenia diéty.

Uvedenie do perspektívy

Ak sa jeden deň prejedete, môže vám to pomôcť cítiť sa lepšie, keď si uvedomíte, že v 1 libre tuku je približne 3 500 kalórií. Na porovnanie, veľká pepperoni pizza obvykle obsahuje menej ako 3 000. V dôsledku toho je veľmi ťažké získať značné množstvo hmotnosti od jedného dňa prejedania. Okrem toho vaše telo prirodzene upravuje svoj metabolizmus tak, aby zodpovedal zmenám vo vašej strave. To znamená, že ak máte jeden deň prejedania, váš metabolizmus sa zvýši a pomôže spáliť ďalšie kalórie.

Cvičenie

Ak jeden deň prejedete, jednou z najlepších vecí, ktorú môžete urobiť, je cvičenie. Cvičenie vám pomôže bojovať s akýmkoľvek úbytkom hmotnosti, ktorý môže vášmu doprovodu spôsobiť dvoma spôsobmi. Po prvé, cvičením spálite kalórie, takže môžete priamo spáliť ďalšie kalórie, ktoré ste konzumovali. Po druhé, keď cvičíte, zvyšuje to váš metabolizmus. Aeróbne cvičenie v krátkodobom horizonte spálí viac kalórií, ale vzpieranie zvýši svalovú hmotu, čo z dlhodobého hľadiska zvýši váš metabolizmus.

Reštartovanie stravy

Po dni prejedania je dôležité, aby ste sa sami nestali mimoriadne kritickí voči sebe. Udržiavanie zdravej výživy je ťažké a občas sa vyskytujú aj straty. Ako Nancy Molitorová, koordinátorka verejného vzdelávania pre American Psychiatric Association, poznamenáva: „Keď sa zapnete, nie je to jedlo, ale bojujete. Priznávate, že ste to prehnali a ste úprimní, ale uvedomte si, že ste človek . " Minimalizácia viny a návrat k pravidelnej strave nasledujúci deň pomôžu zmierniť škody spôsobené jedným dňom oddávania sa.


Pozri si video: Little India in Singapore - Singapore attractions - Top things to do in Singapore (Jún 2022).


Komentáre:

  1. Nootau

    This great phrase will come in handy.

  2. Kylar

    What great conversationalists :)

  3. Kadan

    have you invented such an incomparable answer?Napíšte správu