Vhodnosť

Cvičenie na hrudníku a chrbte P90X prevedené na telocvičňu


P90X pracuje v telocvični.

P90X je najlepšie známy ako domáci tréningový program. Zatiaľ čo veľa ľudí ocení pohodlie pri práci doma, môžete radšej zasiahnuť telocvičňu. Ak je to váš prípad, stále môžete cvičiť s hrudníkom a chrbtom, buďte pripravení nastaviť svoje cvičenie v prostredí zdieľanom s ostatnými.

Nastavenie zariadenia

Ak chcete urobiť rutinu „hrudník a chrbát“, musíte mať činky, výťahovú lištu a závažie. Ak stojan na činky a váhové lavice sú umiestnené v blízkosti ťažnej tyče, máte šťastie. Ak nie, budete musieť presunúť činky a váhové lavičky blízko vyťahovacej lišty, aby ste mohli rýchlo prejsť z jedného cvičenia na druhé. Počas tejto rutiny budete tiež potrebovať nejaký otvorený priestor.

Alternatívne nastavenie

Ak nie ste schopní umiestniť všetko vybavenie blízko seba, potom budete musieť vykonať rôzne cvičenia v rôznych oblastiach telocvične. Možno budete napríklad musieť prejsť z lišty na presunutie do inej oblasti, kde je dostatok miesta na vykonanie klieští. Pohybujte sa rýchlo medzi stanicami, rovnako ako pri tréningu okruhu, aby sa vaša srdcová frekvencia zvýšila. Tým sa vaše svaly zohrejú z jedného cvičenia na druhé.

Zarovnávanie tréningu

Normálne, keď robíte cvičenie „Hrudník a chrbát“, sledujete fronty uvedené vo videu. V telocvični to nie je obzvlášť výhodné. Namiesto toho môžete použiť aplikáciu P90X, ktorá je k dispozícii pre zariadenia iOS. Táto aplikácia demonštruje rôzne cvičenia v časti „Hrudník a chrbát“ a ďalšie cvičenia P90X. Ak už ste s cvičením už oboznámení, môžete jednoducho použiť pracovné hárky P90X na zaradenie do cvičenia. Pracovné listy, ktoré sú súčasťou videí P90X, obsahujú zoznam všetkých cvičení, ktoré musíte urobiť v tréningu „Hrudník a chrbát“.

Úvahy o telocvični

Cvičenie v telocvični nie je to isté ako cvičenie doma, pretože nemôžete monopolizovať viac zariadení. Ak je to možné, choďte do posilňovne v čase mimo špičiek, takže nebudete musieť súťažiť s ostatnými o vybavenie, ktoré potrebujete. Ak niekto iný používa zariadenie, ktoré potrebujete, musíte počkať, kým na ne príde rad. S cvičením musíte byť flexibilný a ochotný zmeniť poradie svojich cvičení tak, aby vyhovovalo potrebám ostatných.

Foto Kredity

  • Stockbyte / Stockbyte / Getty Images