Vhodnosť

Spália ľudia s nadváhou pri chôdzi viac kalórií?


Na zvýšenie hmotnosti je potrebné viac energie.

Creatas Images / Creatas / Getty Images

Nadváha môže znamenať, že máte väčšie riziko pre zdravotné problémy, ako sú srdcové choroby, mozgová príhoda a cukrovka. Aj keď sa to nemusí zdať ako výhoda, vaša nadváha vám pomáha pri spaľovaní viac kalórií. Chôdza je jedným z najjednoduchších cvičení na spaľovanie kalórií, ktoré môžete denne robiť, aby ste pomohli pri chudnutí a zlepšili svoje zdravie.

Spálených kalórií

Vaše telo používa kyslík na premenu tuku na palivo počas cvičenia. Ak ste pri chôdzi schopní dýchať a viesť konverzáciu, cvičíte na úrovni, ktorá spaľuje kalórie, väčšinou z ukladania tuku. Čím vyššia je vaša spotreba kyslíka alebo čím ťažšie dýchate, tým väčší počet kalórií používate. Kalórie sa zvyčajne merajú podľa toho, koľko sa spaľuje na dlhú dobu alebo na určitú vzdialenosť. Napríklad môžete minúť každú minútu pri chôdzi päť kalórií alebo 75 kalórií za každú míľu, ktorú idete.

Všetko načasovanie

Váš skutočný počet spálených kalórií môže byť v závislosti od vašich génov v porovnaní s odhadmi mierne vyšší alebo nižší. Podľa Americkej rady pre cvičenie spaluje 180-libra každú minútu chôdze 9,7 kalórií. Počas toho istého trvania spaľuje 120 kilogramov 6,5 kalórií, 140 kilogramov spaľuje 7,6 kalórií a 8,7 kalórií spaľuje váha 160 libier. Priemerná doba cvičenia je 30 minút. 180-libra osoba vynakladá 291 kalórií, zatiaľ čo 120-libra osoba používa 195. A tak, čím viac vážite, tým viac kalórií spálite pri chôdzi v porovnaní s niekým, kto váži menej.

Choďte na diaľku

Ďalším spôsobom, ako odhadnúť kalórie, je zistiť, koľko sa spaľuje na určitú vzdialenosť. Osoba prepravujúca viac telesnej hmotnosti spaľuje viac kalórií na kilometer ako osoba, ktorá má menšiu telesnú hmotnosť. Americká vysoká škola športovej medicíny uvádza, že osoba, ktorá váži 190 libier, spáli približne 94 kalórií chôdzou na míľu 1 míľ rýchlosťou 3 mph. Pri rovnakej vzdialenosti a tempe spaľuje 130 kilogramová osoba približne 64 kalórií a 150 libier 74 spálených kalórií.

Pohni sa

Môžete si myslieť, že tí, ktorí vážia viac, spaľujú viac kalórií, pretože majú viac čo stratiť; Aj keď je to bežná myšlienka, existuje presnejší dôvod na rozdiely v spaľovaní kalórií. Vaše telo potrebuje viac energie na presun vyššej hmotnosti. Napríklad, ak ste boli požiadaní o prepravu 300 libier. po schodoch by ste spálili viac kalórií, ako keby ste boli požiadaní o prepravu 150 libier. Keď schudnete, môžete očakávať zvýšenie intenzity cvičenia, frekvencie alebo trvania, aby ste si zachovali výhody pri spaľovaní kalórií a pokračovali v dosahovaní cieľov na zníženie telesnej hmotnosti.