Vhodnosť

Čo cvičenie P90X spaľuje telesný tuk?


Plyometrics maximalizuje vaše spaľovanie kalórií.

PhotoObjects.net/PhotoObjects.net/Getty Images

Každé cvičenie, ktoré zvyšuje váš srdcový rytmus, vám pomôže spáliť viac tukov. Ale nie všetky cvičenia spaľujú tuk rovnako. Niektoré cvičenia P90X sú lepšie spaľovače tukov ako iné. Presne to, čo je najlepšie, závisí od toho, či chcete maximalizovať svoje kalórie spálené z tuku alebo jednoducho hľadať, aby ste maximalizovali svoju celkovú stratu tuku.

Spálenie tukov

Podľa výkonného trénera Briana Mackenzie má takzvaná zóna spaľovania tukov srdcovú frekvenciu medzi 68 a 79 percentami svojho maxima. Keď pracujete v tejto zóne, spaľujete viac tukov z tukov ako iné zdroje energie. Svoju maximálnu srdcovú frekvenciu môžete odhadnúť odpočítaním svojho veku od 220 podľa Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb.

Spaľovanie tukov P90X

Vedci z Americkej rady pre cvičenie zistili, že priemerný človek, ktorý robí rutinu „Nohy a chrbát“, spadol do tejto zóny s priemernou srdcovou frekvenciou rovnajúcou sa 77 percentám maxima. Ženy boli v zóne s priemernou srdcovou frekvenciou 76 percent a muži mali v priemere 79 percent. Do tejto zóny spadol aj priemerný užívateľ „Cardio X“ s priemernou srdcovou frekvenciou 76 percent. Ženy mali priemernú srdcovú frekvenciu 74 percent, muži boli na vrchole zóny 79 percent.

Celkové spaľovanie tukov

Zatiaľ čo cvičenia s nižšou intenzitou sú lepšie na spaľovanie väčšieho percenta kalórií z tuku, cvičenie s vysokou intenzitou je lepšie na spaľovanie absolútneho množstva tuku. Podľa časopisu Len Kravitz, Ph.D., spálite viac kalórií pri cvičení s vyššou intenzitou, a teda celkovo viac tuku. Podľa ACE je tréning „Plyometrics“ najintenzívnejší s priemerným srdcovým rytmom rovnajúcim sa 85 percent maxima. Rutina spálila v priemere 15,2 kalórií za minútu.

Kalórie na chudnutie

Jedna libra sa rovná 3 500 kalóriám. Pridaním cvičenia do svojej rutiny môžete pomôcť vytvoriť deficit kalórií a schudnúť. Pri priemernom spaľovaní kalórií 631 kalórií by sa rutina „Plyometrics“ musela vykonať približne 5-1 / 2-krát, aby priemerný človek stratil jednu libru. Cieľom bezpečného chudnutia je denný deficit kalórií od 500 do 1 000 kalórií.