Výživa

Prečo ľudia neznášajú lepok?


Príprava bezlepkových jedál doma je zábavné a ľahké.

Jupiterimages / Polka Dot / Getty Images

Trvá čas a usilovnosť, aby sme zistili, ako šťastne žiť s neznášanlivosťou gluténu, bielkoviny nájdenej v obilninách, ako je pšenica, jačmeň, raž a kamut. Prečo sa však ľudia na prvom mieste stávajú neznášanlivými? Aj keď neexistuje pevná odpoveď, existuje veľa hodnoverných teórií o tom, prečo si človek môže vyvinúť citlivosť na lepok.

Imunitná rezonancia

Pre ľudí, ktorí trpia neznášanlivosťou gluténu, má telo imunitne sprostredkovanú odpoveď, keď konzumujú gluténový proteín. Pri požití gluténu sa môžu vyskytnúť tri typy imunitných reakcií - autoimunitná reakcia známa ako celiakia, alergická reakcia diagnostikovaná prostredníctvom prítomnosti protilátok IgE a imunitne sprostredkovaná senzitivita. Imunitný systém spravidla lieči lepok, pretože môže liečiť napadajúci vírus alebo baktérie, mobilizuje protilátky, aby napadol a rozložil látku a potom odstránil odpadové produkty lymfatickým systémom.

Celiakia

V prípade celiakie sa imunitný systém tela posúva o krok ďalej a začína rozpadávať svoje vlastné tkanivá - známe ako enteropatia - čo spôsobuje problémy s asimiláciou živín. Chronická povaha imunitnej reakcie vo všetkých troch prípadoch vedie k zápalu, zvýšenému stresu a prípadne k oslabeniu imunity a malabsorpcie živín. Celiakia je najškodlivejšou intoleranciou lepku, pretože vedie priamo k poškodeniu tkaniva v tenkom čreve a zhoršuje asimiláciu. Chirurgický zákrok, ktorým sa stanoví, či došlo k poškodeniu črevnej výstelky, môže diagnostikovať celiakiu.

Teória

Možné príčiny neznášanlivosti lepku zahŕňajú genetickú predispozíciu, narušenú integritu čriev, zmeny štruktúry modernej pšenice a nadmerné vystavenie gluténu v detstve. Genetická predispozícia neznamená, že sa automaticky stanete intolerantnou na lepok - faktory zapríčiňujúce expresiu určitých génov môžu byť zodpovedné za faktory v prostredí. Podľa článku v článku „Scientific American“ je zvýšená permeabilita v črevnej stene - známa tiež ako syndróm netesného čreva - faktorom, ktorý môže aktivovať genetickú predispozíciu pre celiakiu.

Leaky Gut

Dysbióza sa vyskytuje, keď črevo nemá správne množstvo zdravej flóry, aby mohlo konkurovať škodlivým baktériám, ako je napríklad kandida. To môže spôsobiť syndróm netesného čreva, pri ktorom sa zažívací trakt zapáli a má zvýšenú priepustnosť, čo umožňuje imunitnému systému zamerať sa na potravinové proteíny ako votrelci. Črevná dysbióza je spôsobená nadmerným užívaním antibiotík, nesteroidných protizápalových liekov a / alebo spracovaného cukru, najmä v detstve a detstve. Podľa Národnej nadácie pre informovanosť o celiakii je toto ochorenie spojené s celiakiou a alergiou na glutén, ale nie s imunitne sprostredkovanou intoleranciou gluténu.

Hybridizácia

Pšenica nie je rovnaká ako predtým. Moderné verzie pšenice, najmä silne hybridizované odrody, by mohli byť vinníkom prudkého nárastu neznášanlivosti lepku na celom svete. V 60. rokoch 20. storočia získal agronóm Norman Borlaug Nobelovu cenu za mier za vytvorenie hybridizovanej pšenice, ktorá produkovala viac obilia na aker a živila milióny hladujúcich ľudí. Napriek dobrým úmyslom boli negatívne dôsledky genetickej manipulácie s pšenicou. Peptid gluténu známy ako Glia-a9 takmer chýba v starších formách pšenice, ale je prítomný vo veľkých množstvách v moderných odrodách. Ľudia s intoleranciou lepku, najmä ľudia s celiakiou, reagujú negatívne na Glia-a9.

Lepok v detstve

Včasné zavedenie zŕn obsahujúcich lepok, ako je pšenica, jačmeň alebo raž, spolu s ďalšími problémami, ktoré ohrozujú integritu čriev, ako je napríklad používanie antibiotík, by mohlo prispieť k rozvoju neznášanlivosti lepku. Nezrelý imunitný systém dojčaťa môže byť aktivovaný proteínom glutén, najmä ak existuje rodinná anamnéza citlivosti na glutén. Holistický lekár Lauren Feder odporúča počkať najmenej 18 mesiacov pred zavedením lepku, ak je intolerancia na lepok v rodinnej anamnéze.