Vhodnosť

Ako to urobiť Backbend zotavenie


Po zákrute uvoľnite spodnú časť chrbta.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Zatlačenie do chrbta alebo plné koleso, ako sa nazýva joga, môže byť najväčšou výzvou pre pózu, ale nemusí to byť najdôležitejšie. Fáza zotavenia chrbtov, ktorá zahŕňa neutralizáciu chrbtice a vykonávanie protinožcov, slúži na stabilizáciu a vyváženie svalov. Vykonávanie týchto aspektov pózy vám môže pomôcť vyhnúť sa zraneniam, najmä v oblasti dolnej časti chrbta. Ukľudňujúce protiklady vám navyše pomôžu uvoľniť sa a pripraviť sa na ďalšiu fázu cvičenia jogy.

1.

Opatrne a pomaly uvoľnite chrbát. Forma je rovnako dôležitá počas uvoľňovacej fázy plného kolesa ako pri vykonávaní pózy. Ohýbajte ruky a nohy súčasne a súčasne udržiavajte zapojenie svojho jadra. Udržujte svoje nohy v bokoch s bokmi a nevystrkujte kolená do strán. Zvonku otáčajte plecami, aby lakte smerovali k telu. Zastrčte si bradu smerom k hrudníku a pozvoľným pohybom spustite klzáky smerom k podlahe.

2.

Nechajte chrbticu, aby sa stabilizovala hneď, ako vyjdete zo záhybu. Vykonajte aktívny odpočinok; ľahnite si na chrbát na jógovú podložku s nohami roztiahnutými na šírku svojej rohože na päť až desať dychov.

3.

Cvičte cvičenie stierača predného skla, ktoré vám pomôže neutralizovať chrbticu. Ľahnite si na chrbát s ohnutými kolenami a nohami rovno na podlahe, oddelenými šírkou jogy. Položte obe kolená doľava a zároveň udržujte svoju panvu a hornú časť tela v pokoji. Držte tri dychy a potom zdvihnite kolená späť do východiskovej polohy. Položte obe kolená doprava a držte tri dychy. Pokračujte v tomto postupe päť až desať kôl.

4.

Zostaňte prítomní počas neutralizačnej fázy a nenechajte svoju myseľ blúdiť. Zamerajte sa na svoj dych, keď sa vaša chrbtica stabilizuje; vdychujte dovnútra a von cez nos päťkrát v každom smere.

5.

Vykonajte viazaný uhol pózu, ktorá je protibežníkom chrbta, aby ste posunuli svoje telo v opačnom smere ako ohýbačka. Protiopony pomáhajú vyrovnávať svaly používané v póze; viazaný uhol predstavuje pomoc pri posilňovaní a uvoľňovaní spodnej časti chrbta po chrbte. Sadnite si vysoko na jogu. ak sú vaše boky tesné, umiestnite pod sedaci blok jogy alebo pokrývku. Natiahnite nohy pred seba. Ohýbajte kolená a spájajte chodidlá chodidiel pred panvu tak, aby vaše kolená smerovali k bokom. Zovrite ruky okolo nôh a ohnite sa dopredu, privádzajte svoj trup k nohám tak ďaleko, ako je vám pohodlne možné. Držte pózu po dobu jednej až piatich minút a pomaly dýchajte dovnútra a von cez nos.

Potrebné veci

  • Podložka na YOGU
  • Blok jogy
  • prikrývka

Tip

  • Predstavte si svoj kontrapunktný protiklad ako koniec cyklu spätného ohybu, pričom každá póza a krok po ceste majú rovnakú dôležitosť. Zamerajte sa na svoj formulár až do konca.

Varovanie

  • Povedzte svojmu učiteľovi jogy, či ste mali nejaké zranenia, ktoré môžu ovplyvniť vaše cvičenie chrbtom. upravte postoj a protiľahlosť z hľadiska bezpečnosti podľa pokynov učiteľa.
  • Pred začatím jogy alebo nového fitness programu sa poraďte s lekárom.

Pozri si video: RG tricks - level 2 Prvky MG - úroveň 2 (Júl 2020).