Vhodnosť

Trendy osobného trénera

Trendy osobného tréneraWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tréning telesnej hmotnosti patrí medzi osobné trendy v oblasti osobného trénera.

Obrázky Visage / Stockbyte / Getty

Trendy v oblasti fitnes sú rovnako ťažké udržať ako trendy v móde. Zvyčajne sú tiež zložitejšie. Je dôležité, aby osobný tréner zostal v obraze s trendmi, aby sa zabezpečilo, že klienti dostanú čo najlepší výcvik a čo najviac za svoje peniaze. Trendy obyčajne zahŕňajú súčasné záujmy osobných trénerov a tiež to, aké typy cvičení si získavajú na popularite.

Poverenia osobného trénera

Trendom č. 1 podľa prieskumu American College of Sports Medicine je zvýšená podpora riadneho školenia a kvalifikácie osobných trénerov. Toto je vynikajúca správa pre spotrebiteľa; kvalifikovanejší tréneri znamenajú kvalitnejší fitnes program. Neustále sa vyvíjal tlak na vzdelávanie, certifikáciu a skúsenosti v oblasti kariéry osobného tréningu.

Druhy cvičenia

Pokiaľ ide o súčasné populárne trendy v typoch cvičenia, fitness profesionáli chodia na starú školu - tvrdý tréning a tréning telesnej hmotnosti sa vracajú, hovorí ACSM. Tréneri žiadajú mužov a ženy všetkých vekových skupín, aby do svojich rutín začlenili silový tréning alebo ho dokonca použili ako primárnu formu cvičenia. Tento dôraz si vynútil silový tréning na 2. mieste v zozname 10 najlepších trendov v oblasti výživy pre rok 2013. Tréning telesnej hmotnosti bol pomenovaný trendom ACSM č. 3, pretože osobný tréner čoraz častejšie usmerňuje klientov späť k základným cvičeniam, ako sú dosky, drepy. a kliešte. To tiež poskytuje školiteľom väčšiu flexibilitu pri práci a umožňuje im v prípade potreby pracovať mimo telocvične.

Obezita a chudnutie

ACSM a Americká rada pre cvičenie považujú obezitu, alebo skôr boj proti obezite, za fitness trend. Zatiaľ čo trendy prieskumu ACSM sa zameriavajú na detskú obezitu, ACE cituje povedomie o obezite pre všetky pohlavia a vekové kategórie, pričom uvádza, že chudnutie je dôvodom, prečo ľudia vyhľadávajú pomoc osobného trénera. Obe organizácie zistili, že profesionáli v oblasti fitness majú horúcu túžbu zvrátiť epidémiu obezity v Spojených štátoch.

Tréning po celý život

Namiesto zamerania sa len na jeden aspekt fyzickej zdatnosti teraz osobný tréneri pomáhajú zlepšovať váš život ako celok. ACE tvrdí, že zo strany trénerov a klientov je zvýšený záujem o komplexný fitnes prístup. Prostredníctvom spolupráce s odborníkmi na výživu, fyzioterapeutmi a psychológmi osobné tréneri holisticky oslovujú zdravie a fitnes a kladú dôraz na celkovú pohodu.

Modifikácia správania

Ďalší rastúci trend osobného trénera zahŕňa zmenu správania a zodpovednosť. Toto sa deje v reakcii na predchádzajúci trend, ktorý podľa ACE zdôraznil diétu ako optimálnu metódu na chudnutie. Organizácia nedávno zaviedla model, ktorý školiteľom poskytuje nástroje, ktoré potrebujú, aby pomohli každému klientovi vylepšiť stanovovanie cieľov, motiváciu, dodržiavanie a vzťah - a zanechať myšlienku, že existujú efektívne skratky, pokiaľ ide o fyzickú kondíciu.

Špeciality pre seniorov a mládež

V minulosti sa osobný tréner nachádzal predovšetkým v spolupráci s mladými a strednými dospelými, ale klientela sa v súčasnosti rozširuje o mladých ľudí a seniorov. Osobný tréner tieto zmeny plní získavaním špeciálnych certifikátov v programoch zameraných na mladých klientov, ako aj na ľudí vo veku 50 a viac rokov. ACSM poznamenáva, že generácia baby boomu teraz starne do dôchodku a môže mať viac diskrečných peňazí ako ich mladší kolegovia - tento trend začínajú využívať osobní tréneri.

Populárne tréningy

Každý rok sa na trh dostanú rôzne tréningy a búrka zoberie svet fitness. Zatiaľ čo niektorí osobný tréneri využívajú tieto populárne trendy, iní majú tendenciu držať sa toho, čo funguje. Funkčný fitnes, cvičenie na jadre, Zumba, joga, výcvikové tábory, výcvik na okruhoch a outdoorové aktivity vytvorili zoznam pre prieskum trendov fitness spoločnosti ACSM. Ekonomické výhody, ktoré ponúka školenie malým skupinám - dvom až štyrom ľuďom - robí tento prístup obľúbeným aj u osobných trénerov a klientov.