Vhodnosť

Najlepšie Pilates sa hýbe, ako sa zbaviť tuku na chrbte


Doprajte svojim láskavým kľučkám cielené pohyby Pilates.

Jupiterimages / Polka Dot / Getty Images

Ak máte príliš veľa pekárskeho tovaru, ktorý má na vrchu svojich džínsov „muffinový top“, potom vám Pilates môže pomôcť vytvoriť postavu svelte. Chrbtový tuk môže byť tvrdohlavý a nevzhľadný, ale nie je možné ho stratiť pomocou cielených cvičení Pilates, ktoré tónujú a posilňujú svaly dolnej časti chrbta. Aby ste však schudli, musíte sa pozerať na to, čo jete, a týždenne vykonávať kardio cvičenia najmenej 150 minút, aby ste doplnili ďalšie kalórie.

Postranná doska Pose

Postavenie na bočnej doske je pohyb Pilates, ktorý môže pomôcť zacieľovať tuk „muffin top“ na hornú časť a boky pása. Ak chcete vykonať túto pózu, ležte na pravej strane s roztiahnutými nohami, ľavou nohou naukladanou na pravej strane. Pravý lakť položte priamo pod pravé rameno a opierajte predlaktie o podlahu. Pri výdychu zatlačte predlaktie a mimo pravú nohu do podlahy. Pri zdvíhaní celého tela z podlahy zdvihnite boky. Ak je pre vás ťažké zdvihnúť telo z podlahy, vyrovnajte si pravé koleno k podlahe a zdvihnite boky. Držte polohu 30 sekúnd a prepínajte strany.

Valcovanie ako guľa

Pilates predstavuje pohybujúce sa ako guľa posilňuje vaše chrbtové svaly a mal by vám v tomto procese poskytnúť príjemnú masáž chrbta. Toto cvičenie nezabudnite vykonať na vypchávanej podložke alebo na inom mäkkom povrchu, napríklad na koberci. Posaďte sa na zem, ohnite kolená do hrude a dlane položte na holene. Zakrútte hlavu a krk smerom k kolenám tak, aby celé vaše telo malo tvar gule. Nakloňte sa a prevracajte sa na chrbát a zastavte, keď sa dostanete k lopatkám - vaša hlava a krk by sa nemali dotýkať podlahy. Použite hybnosť a vaše základné svaly na to, aby ste svoje telo prevrátili späť na miesto. Počas celého cvičenia zostaň stočený v tesnej gule. Prejdite tam a späť po dobu 30 sekúnd.

Odporový pás Kickback

„Fitness Magazine“ odporúča zbaviť sa nevzhľadných tukových chrbtov pomocou cvičenia na spätný odpor pásma. Na vykonanie tohto cvičenia budete potrebovať odporové pásmo. Ľahnite si na brucho na podložku Pilates alebo na mäkký povrch a pevne umiestnite odporový pás pod hrudník - umiestnený okolo stredu hrudného koša. Držte obidva konce odporového pásu rukami, dlane smerujúce k sebe. Natiahnite ruky von a od seba navzájom do tvaru písmena „V“. Súčasne zatlačte panvu do podlahy a zdvihnite svoje plecia, hrudník a hornú časť chrbta z podlahy.

Double Leg Kick

"Pilates for Dummies" popisuje cvičenie Pilates s dvojitým kopom ako výkonný posilňovač chrbta. Ak chcete vykonať toto cvičenie, ležte na prednej strane na podložke Pilates alebo na mäkkom povrchu. Položte hlavu na jednu stranu a zatiahnite ruky za seba, aby ste za chrbtom urobili päsť. Ohnite lakte a päsť umiestnite čo najviac dozadu. Ohnite kolená a kopnite päty smerom k zadkom trikrát. Položte vrcholy nôh späť na zem a vyrovnajte ruky, päste pritiahnite späť za seba k zadkom. Zdvíhajte ramená, hrudník a hornú časť chrbta z podlahy, zatiaľ čo sa vám zaťahujú rukami. Počkajte a uvoľnite, opakujte cvičenie pre 15 opakovaní.