Výživa

Prečo je Pizza Junk Food?


Vaša feferónka obsahuje pridané škodlivé konzervačné látky.

Obrázky značky X / Obrázky značky X / obrázky Getty

Tenká alebo hrubá kôra, mäso, zelenina alebo obyčajný syr si môžete vybrať pizzu s rôznymi zálievkami, ktorá sa zmestí do každého podnebia. Avšak vloženie zamrznutej pizze do rúry alebo objednanie pizze nemusí byť pre vaše srdce alebo pas vhodné. Mrazené a rýchle občerstvenie môže byť nezdravé jedlo, pretože zvyčajne obsahuje prísady s nízkym obsahom živín a vysokým obsahom tuku, sodíka a dokonca aj cukru. Výber správnych ingrediencií pre základňu pizze a polevy môže zmeniť vaše zdravie.

Rafinovaná múka

Pizza základne sú zvyčajne vyrobené z bieleho múky. Biele rafinované zrná sa vyrábajú odizolovaním vonkajšej šupky alebo škrupiny, čo je časť, ktorá obsahuje základné vlákniny a kľúčové živiny. To znamená, že biela múka obsahuje viac škrobov alebo sladkých uhľohydrátov a veľmi málo vlákniny, minerálov a vitamínov. Pri rafinovaných produktoch, ktoré sú obohatené, sa môžu niektoré minerály a vitamíny pridávať späť, ale ich obsah vlákniny je stále nízky. MayoClinic.com poznamenáva, že polovica zŕn, ako je chlieb a pizza, ktoré jete, by sa mala vyrábať z celých zŕn. Vláknina je dôležitá pre zdravé trávenie a pomáha znižovať vysoké hladiny cholesterolu v krvi.

Syry s vysokým obsahom tukov

Pizza by nebola pizza bez syra a veľa odrôd je doplnené množstvom horúceho, žuvacieho syra. Syry a iné mliečne výrobky obsahujú bielkoviny a výživné látky pre kosti, ako je vitamín A, vitamín D, vápnik a fosfor. Prírodné syry, ako napríklad čedar, však obsahujú až 40% tuku, zatiaľ čo tvrdšie syry majú ešte viac tuku ako mäkké syry. Navyše veľa syrov má vysoký obsah sodíka a obsahuje viac ako 400 miligramov v jednej porcii. Konzumácia nadbytku sodíka môže viesť k vysokému krvnému tlaku, srdcovým chorobám a poškodeniu obličiek.

Spracované mäso

Mäsové pizzy sa zvyčajne zdobia feferónkami, spracovanými klobásami alebo slaninou. MayoClinic.com varuje, že tieto spracované mäso obsahuje dusičnan sodný, konzervačný prostriedok, ktorý môže zvýšiť riziko srdcových chorôb a poškodiť krvné cievy. Táto umelá prísada môže tiež ovplyvniť to, ako vaše telo používa cukor, čím zvyšuje riziko vzniku cukrovky 2. typu. Pepperoni a iné spracované mäso majú vysoký obsah sodíka a umelé farbenie.

Zdravé alternatívy

Pizzu si stále môžete vychutnať ako súčasť zdravej a vyváženej stravy - a dokonca pravidelne, ak je vaša pizza pripravená z výživných surovín. Pripravte základ na celé zrno alebo použite celozrnný chlieb na pohodlné krátke rezy. Dopĺňajte svoju pizzu množstvom čerstvej zeleniny, ako sú paradajky, cibuľa, špenát, paprika a huby. Ak máte radi mäsové polevy, vyberte radšej grilované kuracie alebo chudé hovädzie mäso ako spracované mäso ako slaninu. Posypte pizzu syrom s nízkym obsahom tuku, ktorý obsahuje iba 15 percent tuku. Namiesto použitia fľaškovej omáčky, ktorá obsahuje pridanú soľ a cukor, si tiež pripravte vlastnú pizzu s paradajkovou pastou.


Pozri si video: Is pizza a junk food? Why or why not? (Septembra 2021).