Vhodnosť

Plánovanie tréningu obvodu pre začiatočníkov

Plánovanie tréningu obvodu pre začiatočníkov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Švihadlo je bežná aktivita začlenená do tréningu na okruhoch.

Jupiterimages / Comstock / Getty Images

Tí, ktorí začínajú cvičiť prvýkrát alebo po dlhej prestávke, sa budú môcť bezpečne zúčastňovať na spaľovaní kalórií a budovať silu, vytrvalosť, kardiovaskulárne zdravie účasťou na školení o okruhoch. Obvodové tréningy zahŕňajú vykonávanie rôznych aktivít, každá na krátku dobu. Odskakujete z jednej činnosti do ďalšej, čo vám umožňuje udržiavať srdcový rytmus na vyššej úrovni, zatiaľ čo si prechádzate obvodom. Cvičenia môžu byť intenzívne, takže pri plánovaní tréningu pre začiatočníkov je potrebné pamätať na niektoré veci

Správne zahrievanie a ochladzovanie

Pretože tí, ktorí cvičia, nebudú mať tvar, je nanajvýš dôležité, aby ste si ich vopred riadne a dynamicky zahriali a potom dôkladne vychladli. Pred každým cvičením ich vykonajte zahrievaním v trvaní 10 minút, ktoré zahŕňa aktivity ako jogging a jumping jacks. Dynamické zahrievanie bezpečne zvýši ich dych a srdcový rytmus a pomôže zobudiť sa a pripraviť ich svaly na tréning. Päť až desaťminútové ochladenie, ktoré zahŕňa chôdzu a záchvat statického rozťahovania, pomôže bezpečne vrátiť srdce a rýchlosť dýchania späť na pokojnú úroveň a skráti čas zotavenia.

Cvičenie s obvodmi

Začiatočníci budú pravdepodobne potrebovať nejaký čas, aby sa cítili príjemne pri každom cvičení, ktoré zadáte. Preto obmedzte počet cvičení zahrnutých v každom tréningu na osem až 10 a začnite základnými cvičeniami s telesnou hmotnosťou. Napríklad začnite s cvičeniami, ako sú kliky, drepy s telesnou hmotnosťou, drtí, skákacie zdviháky, skoky a iné cvičenia, s ktorými je väčšina ľudí oboznámená. Po niekoľkých týždňoch a po tom, ako sú začiatočníci s cvičením spokojní, môžete do okruhu pridať trochu rozmanitosti a zložitosti. Okrem toho, pred každým okruhom, venujte niekoľko minút demonštrovaniu každého cvičenia zahrnutého v dennom tréningu, aby ste im mohli pripomenúť správnu techniku.

Trvanie tréningu a intervaly

Pretože začiatočníci nebudú mať trvanlivosť, začnite obvodovým tréningom od 15 do 20 minút. Každá zo staníc bude mať vysokú intenzitu, čo znamená, že tie, ktoré prechádzajú tréningom, budú fyzicky vyprázdnené na konci každej stanice. Udržujte stanice v trvaní približne 30 sekúnd. Tí, ktorí neustále pracujú a sú vo forme, sa často presunú z jedného okruhu do druhého bez prerušenia. Začiatočníci však pravdepodobne budú potrebovať trochu času na zotavenie, kým sa presunú do ďalšej činnosti. Nechajte ich 30 až 60 sekúnd medzi jednotlivými stanicami, aby chytili dych a zhromaždili sa.

Usporiadanie obvodu

Ak chcete pomôcť začiatočníkom zotaviť sa medzi okruhmi, usporiadajte cvičenie tak, aby ste prešli z cvičenia z dolného tela na cvičenie z hornej časti tela a potom vykonajte cvičenie na kardio. Vyhnite sa začiatočníkom robiť dve cvičenia nôh chrbtom k sebe. Okrem toho tí, ktorí prechádzajú cvičením v okruhu, budú často rozptyľovaní a nie takí pohotoví v dôsledku únavy, takže obvod naplánujte tak, aby sa dal ľahko sledovať. Napríklad, ak ich necháte urobiť stanicu skákacích zdvihákov a potom prejsť na kliky, chcete, aby boli tieto dve stanice umiestnené vedľa seba.

Zdroje (1)Komentáre:

 1. Kikree

  Všetko vyššie uvedené je pravda.

 2. Benes

  I am very grateful to you. Huge thank you.

 3. Tegene

  You have thought up such matchless phrase?

 4. Broderik

  Nie unyvay! Zábava!

 5. Rigg

  yes, yes, yes, let's see

 6. Beal

  konzervovať

 7. Lean

  Je pravda, že táto myšlienka sa dostala mimoNapíšte správu