Športové

Ako hrať Hot Spot Basketball


Za rozloženie získajte dva body.

Harry How / Getty Images Šport / obrázky Getty

Hot spot basketball je rekreačná hra, ktorú hrajú basketbaloví hráči na zlepšenie streľby pri spracovaní potu a určitej zábave. V hre hráči strieľajú z rôznych „horúcich miest“ na ihrisku. Každý hot spot má inú bodovú hodnotu a víťaz, ktorý získa najviac bodov, je víťazom hry. Použite túto hru ako cvičenie pri ďalšom postupe alebo ako priateľská súťaž medzi priateľmi.

1.

Označte na kurte päť horúcich miest pomocou podlahovej pásky v telocvični a vytvorte kruh s priemerom dve stopy. Miesto A by malo byť na pravej základnej čiare, 8 až 12 stôp od koša; bod B pri pravom krídle 15 až 18 stôp od siete; bod C v hornej časti kľúča 18 až 21 stôp od siete; bod D na ľavom krídle 12 až 15 stôp od koša; a miesto E na ľavej základnej línii 12 až 15 stôp od obruče.

2.

Umiestnite prvého strelca na polovicu ihriska a začnite stopky jednu minútu. Počas tejto minúty sa musí strelec pokúsiť vyťažiť čo najviac košov z horúcich miest. Hráč musí pri nosení loptu driblovať.

3.

Pridelte dva body za každý kôš vyrobený z bodu A, štyri body z miesta B, päť bodov z miesta C, tri body z miesta D a tri body z bodu E. Aby mohol hráč skórovať z ktoréhokoľvek z bodov, musí mať aspoň jednu nohu v kruhu. Taktiež udeľujte dva body za rozloženie, ktoré nevyžaduje miesto vyznačené na podlahe.

4.

Ak sa strelec pokúsi streliť zo všetkých bodov A až E, pridelí päť bonusových bodov a ďalších 10 bodov, ak sa strelec pokúsi o dve strely zo všetkých piatich horúcich bodov. Pridajte päť bodov do skóre každého strelca len za účasť.

5.

Odpočítajte jeden bod od skóre hráča zakaždým, keď sa dopustí pohyblivého porušenia, napríklad cestovania alebo dvojitého dibblingu.

Potrebné veci

  • Podlahové pásky do telocvične
  • Basketbalová sieť
  • basketbal
  • stopky

Tip

  • Zmeňte bodové hodnoty alebo horúce body, ak to uznáte za vhodné pre vašu konkurenciu, ale skôr, ako začnete hrať, ujasnite si pravidlá.

Foto Kredity

  • Harry How / Getty Images Šport / obrázky Getty

Pozri si video: TWBA: Fast talk with Kyle Echarri (Septembra 2020).