Športové

Aký je bod bielej pásky okolo prstov v boxe?


Páska alebo zábaly sa používajú na ochranu kostí a kĺbov v rukách boxera.

Zdroj obrázkov / fotodisc / obrázky Getty

Napriek tomu, že boxeri počas bojov používajú na ochranu rúk čalúnené rukavice, stále si vyžadujú osobitnú ochranu omotania rúk. Rukavice poskytujú odpruženie, zatiaľ čo zábal ruky znehybňuje jemné kĺby a kosti ruky. Kíby a kosti, ktoré sa pri náraze nemôžu pohybovať, sú menej pravdepodobné, že sa posúvajú, posúvajú sa nad sebou alebo sa dostanú do smeru, ktorý by mohol spôsobiť zranenie.

Ako Balenie funguje

Ruky, zápästie a spodné predlaktie sú pevne zabalené v bavlnenom obale vyrobenom pre boxerov alebo v starej školskej verzii bavlnenej gázy a atletickej pásky. Päsť potiahne tesnejšie obal a obmedzuje pohyb kĺbov a kostí v ruke. Táto kompresia chráni ruky. Dodatočné vrstvy pásky alebo obalu tiež poskytujú minimálne množstvo tlmenia. Páska tiež poskytuje dodatočnú oporu pre zápästie, aby sa zabránilo nadmernému roztiahnutiu alebo ohnutiu. Prsty nie sú súčasťou balenia a môžu sa voľne pohybovať.

Ručné zábaly

Látkové zábaly na ruky majú palec slučku a sú dlhé medzi 108 a 210 palcami, pričom najbežnejšou dĺžkou je 180 palcov. Dlhšie obaly sú opakovane použiteľné a poskytujú dodatočnú ochranu, pretože okolo ruky a zápästia môžete zabaliť viac materiálu. Dlhšie obaly sú preferované pre boxerov alebo tých, ktorí často trénujú ťažké vaky počas tréningu. Kratšie obaly sa používajú pre osoby s menšími rukami alebo pre tieňové boxovanie a fitness triedy, kde nedochádza k žiadnemu kontaktu s rukami.

Páska a gáza

Boxeri pred zápasom radšej používajú kombináciu atletickej pásky a gázy na zabalenie rúk. Gáza môže byť umiestnená takým spôsobom, aby poskytovala prispôsobivejšie prispôsobenie sa rukám boxera. Poskytuje tiež ľahší obal ako bavlnené obaly. Na rozdiel od bavlnenej fólie sa páska nedá opätovne použiť a vyžaduje balenie a lepenie pomocou inej skúsenej osoby.

Tipy

Pri všeobecnom kondičnom tréningu a ľahkých stretnutiach s utierkami sa držte opakovane použiteľnými rukami a pri dierovaní akéhokoľvek povrchu sa uistite, že máte ochranné rukavice. Bez ohľadu na to, ktorú metódu balenia používate, vaša ruka by nemala mať bolesti a končeky prstov by nemali zafarbiť. Ak je to tak, obal je príliš tesný. Obal by sa mal cítiť pohodlne, keď sú prsty uvoľnené, a pri zatiahnutí päty ich utiahnite.

Zdroje (2)