Výživa

Ako je možné mať kalorický deficit každý deň a ešte schudnúť?


Navštívte lekára, aby vylúčil zdravotné stavy, ktoré bránia chudnutiu.

Creatas Images / Creatas / Getty Images

Aj keď deficit kalórií, ktorý spaľuje viac kalórií, ako jete, takmer vždy vedie k chudnutiu, nedostatok kalórií nezaručuje, že schudnete - aspoň nie najskôr. Na stratu 1 libry telesnej hmotnosti je potrebný energetický deficit 3 500 kalórií alebo 500 kalórií denne počas siedmich dní.

Dajte mu nejaký čas

Pretože je takmer nemožné spáliť o 3 500 kalórií viac, ako jete za jeden deň, nemusíte okamžite po vytvorení deficitu kalórií zaznamenať chudnutie. Šanca však je, že ak každý deň dôsledne vytvárate deficit kalórií, začnete si všimnúť postupné chudnutie asi po týždni. Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčajú schudnúť maximálne 1 až 2 libry týždenne.

Zvážte hmotnosť vody

Zachovanie vody v tele znamená, že vaša hmotnosť môže zostať rovnaká - alebo sa môže zvyšovať - ​​napriek dennému nedostatku kalórií. Podľa MedlinePlus sú zlyhanie srdca alebo obličiek, tehotenstvo, menštruácia u žien alebo užívanie niektorých liekov príčinou zadržiavania tekutín - čo môže viesť k udržaniu telesnej hmotnosti alebo k nárastu počas období nedostatku kalórií. Zotavenie sa po zranení alebo chirurgickom zákroku môže tiež spôsobiť, že vaše telo zadržiava nadbytočnú tekutinu, a tým bráni chudnutiu.

Môžete jesť viac, ako si myslíte

Ak si myslíte, že spaľujete viac kalórií, ako konzumujete, ale nechcete schudnúť, môže nastať čas viesť denník o jedle alebo použiť denník s jedlom online. Možno jete viac kalórií, ako si myslíte - alebo spaľujete menej kalórií ako obvykle. Pomocou nástroja na sledovanie potravín Ministerstva poľnohospodárstva USA vám pomôže zaznamenať denný príjem kalórií a určiť, koľko kalórií skutočne jete. Pokúste sa znížiť aktuálny príjem o 500 až 1 000 kalórií za deň a ak po týždni alebo dvoch stále schudnete, môže nastať čas vyhľadať pomoc lekára.

Sval váži viac ako tuk

Ak ste v poslednom čase začali trénovať na váhe, váha nemusí odrážať stratu hmotnosti, aspoň spočiatku, počas období nedostatku kalórií - pretože chudé svalové tkanivo váži viac ako telesný tuk. Mali by ste si však všimnúť zníženie počtu stehien, pásov, bedier a ramien. Napriek svalovej váhe väčšej ako telesný tuk, udržiavanie kalórie znamená, že by ste si mali všimnúť stratu hmotnosti v priebehu niekoľkých týždňov.

Efektívne chudnutie

Ak chcete bezpečne a efektívne schudnúť rýchlosťou 1 až 2 libry týždenne, často je účinná strava obsahujúca 1 200 až 1 600 kalórií - podľa Národného inštitútu pre srdce, pľúca a krv. Skúste použiť zdravé stravovacie plány so zníženým obsahom kalórií, ktoré sú uvedené v Pokynoch pre výživu pre Američanov 2010, aby ste sa ubezpečili, že sa budete držať svojej diéty na chudnutie. Ak je obmedzenie kalórií príliš ťažké, môžete sa tiež rozhodnúť zvýšiť svoje energetické výdavky o 500 kalórií za deň, aby ste sa zbavili približne 1 libry týždenne.

Zdroje (1)