Športové

Príprava duševne na tenisové skúšky


Tenisové skúšky ponúkajú príležitosť učiť sa od ostatných hráčov.

Obrázky Visage / Stockbyte / Getty

Mentálna príprava na tenisové skúšky je nevyhnutná, pretože hranie hry úspešne vyžaduje ostré mentálne schopnosti. Zúčastniť sa na skúškach s nedôverou umožňuje súperovi zastrašiť vás. Na druhej strane prílišná dôvera môže viesť k neopatrnému hraniu alebo dokonca k horšej panike, keď má súper, ktorého ste očakávali, že vyhodí preč, účinnú reakciu na každý z vašich záberov. Mať pozitívny prístup a pristupovať k nim nielen ako súťaž, ale aj ako vzdelávacia skúsenosť.

Prax pod tlakom

Opakovanie akéhokoľvek cvičenia bude mať takmer vždy za následok zlepšenie výkonu. Tenisové skúšky zahŕňajú hru pod tlakom, takže čím častejšie hráč súťažil v tlakových situáciách, tým duševnejšie sa pripravuje počas skúšok. Hranie na turnajoch americkej tenisovej asociácie (USTA), miestnych klubových turnajoch alebo zápasoch s priateľom alebo členom rodiny je najlepším spôsobom, ako udržať konkurenčného ducha a nervy v tlakových situáciách.

Sledujte výhody

Profesionálni tenisti - sú rovnako ako my. Chýbajú strely, ktoré odhodili tisíckrát. Zdvojnásobili chybu a zasiahli loptu dlho. Chytanie niekoľkých zápasov profesionálneho tenisu v televízii alebo online počas týždňa pred vyskúšaním môže pomôcť jemne doladiť mentálnu prípravu hráčov tým, že im pripomenie, že aj tí najskúsenejší hráči sa dopúšťajú nevynútených chýb. Ak bude hráč venovať pozornosť tomu, ako sa zotaví z chyby, ako zvládne pochybné volanie a ako sa mentálne preskupí, keď ich stratégia nefunguje, pripraví hráča, aby sa počas výziev dostal do problémov.

Relaxovať

V dňoch pred skúškami, keď je už neskoro na to, aby ste prehodnotili svoj forehand, sa nič nestojí za nič, okrem toho, aby ste zostali zdraví. Ak ste strávili deň cvičením, mali by ste si večer oddýchnuť. Oddýchnite si v teplom kúpeli, počúvajte optimistickú hudbu a sústredte sa na pozitívne myšlienky. Namiesto vizualizácie testov si predstavte deň, kedy ste oznámili, že ste vytvorili tím.

Získať skúsenosti

Pri mentálnej príprave na vyskúšanie nezabudnite, že musíte získať všetko, čo môžete stratiť. Pre hráčov, ktorí trénovali a pretekali o miesto v tíme, sú skúškou splnené ciele. Tenisové skúšky ponúkajú mnoho rovnakých výhod ako bezplatná klinika. Niekoľko dní zápasov preverí všetky oblasti mentálnej a fyzickej hry hráča a poskytne príležitosť učiť sa od iných hráčov. Hráči odídu z tenisových testov, ktoré budú lepšie pripravené na ďalšiu tenisovú výzvu.

Zdroje (2)