Športové

Ako pomáha predbalená páska gymnastom?

Ako pomáha predbalená páska gymnastom?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Gymnastky používajú stabilizačnú pásku na stabilizáciu zranení.

Digital Vision./Digital Vision / Getty Images

Gymnastika, hoci krásna, je riskantným športom. Podľa American College of Emergency Physicians sú gymnastické zranenia takmer také bežné ako zranenia pri kontakte so športom. V skutočnosti sa od roku 1990 do roku 2005 liečilo v pohotovostných priestoroch približne 425 900 gymnastiek a priemerná gymnastka sa zranila pri úrazoch súvisiacich s gymnastikou 4,8-krát ročne. So štatistikami, ktoré sú pochmúrne, niektoré gymnastky uprednostňujú prevenciu a zmierňovanie zranení pomocou predbalenej pásky, a to počas tréningu aj súťaže.

Podporné kĺby

Predbalená páska poskytuje podporu pre členky, kolená, lakte, zápästia a dokonca aj prsty na rukách a nohách. Napríklad USA Gymnastika vysvetľuje, že keď kĺb v členku utrpí podvrtnutie, vazy sa natiahnu a zostanú tak, pokiaľ im nebude poskytnutá primeraná podpora na zotavenie. Varuje však, že nahrávanie pásky bude po uplynutí 20 až 30 minút menej účinné a že v tomto prípade môže byť lepšia lepšia predstava. Bez ohľadu na to sa najprv odporúča, aby ste sa poranili so svojím lekárom.

Chráňte a zabráňte vzniku pľuzgierov

Gymnastika je známa tým, že spôsobuje pľuzgiere, ktoré sa v žargóne gymnastiky nazývajú „trhaním“. Podľa trénera Rika Feeneya z Elite Gymnastics and Cheer sú to bežné po dlhej praxi na nerovných tyčiach, vysokých alebo paralelných tyčiach. Predbalenou páskou môžete chrániť postihnuté miesto a zabrániť tomu, aby vaša pokožka ešte viac trhala. Feeney vysvetľuje, že je najlepšie neprilepiť lepiacu stranu pásky na blister. Namiesto toho nalepte lepiacu stranu lícom hore a udržujte ju na mieste s inou časťou prebalenej pásky.

Imobilizujte zranenie

Keď zraníte kĺb, podobne ako členok, lekári často odporučia, aby ste imobilizovali postihnutú oblasť podľa American Orthopedic Foot & Ankle Society. Aj keď vaše zranenie nie je natoľko závažné, že musíte prestať cvičiť úplne, je dobré použiť prebaľovaciu pásku, aby ste si ju udržali na svojom mieste. To vám umožní kontrolovať opuch a zaistiť stabilitu.

Zabráňte poraneniu

Podľa americkej gymnastiky môže predbalená páska zabrániť zraneniam. To platí najmä v prípade, že ste v minulosti poškodili časť tela s lepenými časťami tela, pretože ste viac náchylní na opätovné zranenie, keď ste ju predtým zranili. Zvyčajne sa odporúča, aby ste postihnutú oblasť udržiavali podlepenú alebo vystuženú tri mesiace po zranení, ale niektorí lekári nevidia žiadnu škodu pri jej dlhodobom používaní, hovorí USA Gymnastics.Komentáre:

 1. Philip

  Excuse, I have removed this idea :)

 2. Suhail

  I like it topic

 3. Sakinos

  Ahoj. Admin, do you want a joke?

 4. Birdhil

  Odpoveď, znamenie ducha :)

 5. Fezil

  I find that you are not right. Som si istý. I invite you to discuss.

 6. Edfu

  Autor, prečo taký vynikajúci blog ešte nie je na prvých riadkoch v hornej časti blogov Yandex? Možno by ste mali konečne urobiť niečo užitočné?Napíšte správu