Vhodnosť

Najproduktívnejšie cvičenie na činky pre prsné svaly


Postavte si veľkú hruď so šikmými činkami.

Zdroj obrázkov / fotodisc / obrázky Getty

Najlepším spôsobom, ako si vytvoriť svaly pec, je zahrnúť do cvičenia rôzne cvičenia, aby ste zasiahli svaly zo všetkých uhlov a zamerali sa na postupné zdvíhanie ťažších závaží, aby ste mohli opakovať viac. Ako už bolo povedané, aj keď rozmanitosť je optimálna, ak by ste si vybrali iba jedno cvičenie na činky pre svoje črevá, urobili by ste dobre, keby ste si vybrali šikmé čelné lisy.

Incline Dumbbell Presses 101

Položte lavicu okolo 30-stupňového uhla a sadnite si na ňu s činkou na každom stehne. Ľahnite si a zdvihnite činky tak, aby boli na vašej hrudi, potom ich zatlačte, až kým nebudú ruky rovno. Stlačte svoje hrudníky na vrchole pohybu a potom ich spustite pod kontrolu, až kým nebudete cítiť hlboký úsek na spodku pohybu.

Sklon faktor

Vykonávanie každého cvičenia na hrudi na rovnom povrchu je jednou z najväčších chýb, ktoré ľudia zvyčajne robia pri práci na hrudi, tvrdí osobný tréner a športovec s fyzikou Greg Merritt. Ploché cviky zasiahnu iba strednú časť hrudníka, zatiaľ čo šikmé pohyby zasiahnu hornú a strednú časť, čo vedie k vyrovnanejšiemu rozvoju svalov.

Všetky veci rovnaké

Tréning hrudníka pomocou činiek namiesto činky znamená, že každá ruka musí pracovať samostatne, čo vedie k rovnomernejšiemu rastu svalov. Nielen to, ale môžete získať väčší rozsah pohybu a väčší nábor svalov pomocou činky. Činky navyše zaťažujú vaše kĺby menej. Spojte výhody činiek s výhodami práce na svahu a máte víťaza za potenciálne najlepší pohyb hrudníka.

Nie tak rýchlo

Sklonené činkové lisy určite dokážu zabaliť masy na vaše prsné svaly, ale čo je najúčinnejšie cvičenie, je subjektívny problém. Podľa prieskumu, ktorý uskutočnila Americká rada pre cvičenie, sa barbell bench press skutočne ukázal ako najlepší na nábor pec. Tréner Doug Brignole z časopisu Iron Man pridáva aj inú perspektívu a poznamenáva, že zatiaľ čo verí, že činky sú pri stavbe pecov lepšie ako barbells, myslí si, že najúčinnejší je uhol sklonu, pretože to pôsobí na spodnú, strednú a hornú časť prsné svaly. Najlepšie je experimentovať s rôznymi uhlami a rôznymi školiacimi nástrojmi, aby ste našli, na čo reagujete najviac.