Športové

Správna priľnavosť pre golfistu s pravou rukou

Správna priľnavosť pre golfistu s pravou rukouWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Prekrývajúce sa držadlo funguje, ak máte silné ruky.

Richard Heathcote / Getty Images Šport / Getty Images

• Priľnavosť je základom golfového švihu, • Jack Nicklaus raz napísal vo svojej knihe „The Full Swing“. • Postavte to pevne a nie je takmer nijako limitované, ako dobre by ste mohli túto hru hrať. • Ak najväčší majster hry chytil priľnavosť tak vážne, mal by každý golfista pravdepodobne pracovať na tom, že drží klub. Dobrá priľnavosť, ako uviedol Jim Flick vo svojej knihe „Golf“, je nevyhnutná na riadenie klubu a vytváranie pákového efektu pre silu.

Poloha ľavej ruky

Nicklaus verí, že hráči s pravou rukou by mali držať klub v dlani ľavej ruky, aby získali tak silu, ako aj kontrolu. Chce, aby sa ruky prirodzene nasadili do klubu, akoby vaše ruky voľne viseli po bokoch. Ak chcete nájsť polohu na ľavej strane, navrhuje vám, aby ste stáli rovno s rukami po boku a klub sa oprel o svoje ľavé stehno. Ak necháte klub spadnúť do ľavej ruky, automaticky ho chytíte do pohodlnej polohy. Ak chcete skontrolovať polohu ľavej ruky, uistite sa, že palica prechádza diagonálne cez dlaň od základne ukazováka po pätu.

Pozícia pravej ruky

Pri klesaní musíte uvoľniť zápästia cez zasiahnutú oblasť, aby ste vytvorili rýchlosť hlavy hlavy. Neochvejný pohyb alebo uvoľnenie cíti, akoby ste hodili loptu z ruky k cieľu. Aby Flick získal toto vydanie, odporúča držať klub v rukách pravou rukou. Rukoväť klubu by mala prebiehať pozdĺž spodnej časti prstov, kde sa stretávajú s dlaňou. Podložka pod pravým palcom by mala sedieť na vrchu ľavého palca. Pravý palec sedí naľavo od stredu na držadle a ukazuje nadol na hriadeľ.

Spojenie rúk

Vaše ruky musia spolu pracovať v hojdačke, takže si ich musíte vziať spolu do zovretia. Najobľúbenejší spôsob, ako to dosiahnuť, je Vardon alebo prekrývajúca sa rukoväť, v ktorej je pravá pinky umiestnená na ľavom ukazováku. Toto uchopenie funguje dobre, ak máte silné ruky. Niektorí hráči, vrátane Nicklaus a Tiger Woods, radšej blokujú pravý malíček ľavým ukazovákom. Ženy a juniori s obzvlášť slabými rukami často používajú 10prstovú alebo baseballovú priľnavosť, kde píčik sedí vedľa ukazováka a dotýka sa ho.

Kontrola priľnavosti

Ak uchopíte klub správne, keď sa pozeráte dolu na adresu, mali by ste na ľavej ruke vidieť dve kĺby. Jedná sa o neutrálnu priľnavosť, ktorá vám umožní pri hraní klubu ľahko dopadnúť. Ak vidíte iba jedno koleno alebo žiadne, vaša priľnavosť je slabá a budete mať problémy s vyrovnaním klubového povrchu a zasiahnutím silných rán. Znak tvorený pravým palcom a ukazovákom by mal ukazovať medzi pravým ramenom a bradou. Ak ukazuje pod vaše rameno, vaše klubové rozhranie môže skončiť príliš zavreté v poklese a lopta bude hladšia.