Vhodnosť

Správne držanie tela na schodisku


Vyberte si manuálneho alebo elektronického horolezca v plnej veľkosti alebo mini.

Horolezec po schodoch poskytuje kardiovaskulárne cvičenie s nízkym dopadom, zvyšuje kapacitu pľúc a optimalizuje funkciu srdca. Ste schopní absorbovať viac kyslíka a pumpovať viac krvi do svalov, buniek a tkanív. Stúpanie po schodoch tiež aktivuje svaly na nohách a vaše základné svaly, posilňuje oblasť brucha a zlepšuje rovnováhu. Ale aby ste mohli naplno využívať všetky tieto výhody, musíte pri krokovaní používať správne držanie tela.

Postavte sa vysoko a rovno

Predtým, ako zapnete horolezec na schodisku, postavte sa naň so vzpriamenou chrbticou a kolená za vašimi prstami. Nakloňte sa v bokoch tak ľahko. Tým sa zabráni zablokovaniu kolenných kĺbov. Majte na pamäti posturálne zmeny počas tréningu a vráťte sa naspäť do priamej polohy vždy, keď vaše telo začne výrazne zakrývať, aby ste ochránili svoju dolnú časť chrbta pred stresom preklenujúcim hlavu.

Udržujte váhu mimo zábradlia

Účelom zábradlia schodového schodiska je pomôcť vám udržať si rovnováhu, nie podporovať vašu váhu. Ľahko si na ne položte prsty alebo dlane a buďte si vedomí akejkoľvek tendencie oprieť sa o ne kvôli podpore hmotnosti. Ak sú vaše dlane rovné na tyčiach, umiestnite ich tak, aby prsty smerovali dopredu alebo šikmo k stropu, v závislosti od konštrukcie ramien vášho stroja. Neotáčajte si zápästia tak, aby vaše prsty boli za nimi. Správnym používaním zábradlia získate nielen maximálny tréning, ale tiež zabránite zraneniam.

Pozerať sa dopredu

Počas cvičenia na horolezcovom schodisku držte hlavu nahor, tvárou vpred a bradu rovnobežne s podlahou. Ak má vaša hlava tendenciu pohybovať sa okolo, pomáha sústrediť sa na miesto pred vami v úrovni očí. Vezmite si lopatky do chrbta a dole, aby vám pomohli vylepšiť hruď. Aby ste predišli tomu, aby namiesto toho hrudník vystrelil dopredu, držte dlhý krk s korunou hlavy hore.

Utiahnite Abs a myslite na nohy

Ak počas cvičenia zapojíte svoje brušné svaly, budete pracovať so svojimi základnými svalmi a udržiavate správnu rovnováhu. Začnite ťahaním sedacích kostí k sebe, aby ste aktivovali svoje panvové svaly. Keď pohybujete rovnakou činnosťou až k dolným a horným brušným svalom a držte ich do chrbtice, udržujte svoju panvu v zábere. Udržujte panvové a brušné svaly stiahnuté, keď krokujete s celou nohou zasadenou na každom pedále. Nenechajte päty visieť mimo okraja, aby ste predišli stresu pre teľatá.